کد خبر : 5355

استاندار ایلام تشریح کرد:

تحولات عظیم در ایلام بعد از انقلاب اسلامی

استانی که قطب انرژی کشور شد

تحولات عظیم در ایلام بعد از انقلاب اسلامی

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار ایلام با تشریح تحولات در ایلام بعد از انقلاب، گفت: این استان هم‌اکنون از قطب‌های اصلی نفت و گاز در کشور است.

قاسم سلیمانی دشتکی اظهار کرد: ایلام استانی بسیار ارزشمند بوده و دارای مردانی غیور، مرزدارانی شهیدپرور، عاشق نظام و حافظ میهن است؛ ایلام امکانات خدادادی بسیار زیادی دارد که قابل مقایسه با بسیاری از استان‌ها نیست.

وی افزود: ازجمله ظرفیت‌های خوب ایلام، مرز مهران است که زمانی مشکل‌ساز بود و امروز یک مزیت بسیار مهم برای استان است.

وی گفت: استفاده از ظرفیت‌های اقتصادی مرز در دستور کار مسئولان استان است، چراکه هم‌اکنون روزانه حدود پنج هزار زائر از مرز مهران تردد می‌کنند و این ظرفیت بزرگی برای اجرای طرح‌هایی همچون مجتمع‌های خدمات رفاهی، خانه‌مسافرها و غیره است.

وی تصریح کرد: همچنین حدود 3.5 درصد ذخایر نفت و بیش از 11 درصد ذخایر گاز کشور در این استان قرار دارد؛ ظرفیت‌های آب، کشاورزی و اربعین در ایلام فرصتی برای توسعه استان است.

استاندار ایلام افزود: در اوایل انقلاب (بر اساس اسناد موجود) پزشکان خارجی در استان مشغول به‌کار بودند؛ اما هم‌اکنون استان در سراسر دنیا پزشک دارد و در بیمارستان‌های معتبر تهران پزشکان قدرتمند ایلامی حضوری فعال دارند.

وی افزود: هم‌اکنون در استان بیش از 30 هزار دانشجو مشغول به تدریس هستند، در قسمت راه‌های مواصلاتی استان هرچند بسیار جای کار دارد، اما عمیقاً در راه‌های استان تحول ایجاد شده است.

     صنعت پتروشیمی استان یکی از صنایع مهم کشور است

سلیمانی دشتکی عنوان کرد: قبل از انقلاب اشتغال استان فقط کشاورزی و دام‌داری بود؛ اما اکنون صنایع بسیار عظیمی در استان وجود دارند.

وی بیان کرد: صنعت پتروشیمی استان یکی از صنایع مهم کشور است، فاز دوم پتروشیمی ایلام و واحد الفین و گوگردزدایی این پتروشیمی در شرف افتتاح هستند.

استاندار ایلام تصریح کرد: واحد گوگردزدایی یا شیرین‌سازی گوگرد آن تا بهمن‌ماه و واحد الفین نیز نهایتاً تا شهریور‌ماه سال آینده افتتاح خواهند شد.

سلیمانی دشتکی بیان کرد: همچنین پتروشیمی دهلران بعد از سال‌ها آغاز به‌کار کرده، هم‌اکنون نزدیک به یک‌هزار نفر در آنجا مشغول به‌کار هستند و حدود 600 میلیون دلار ارز به آن تخصیص داده شده است.

وی اظهار کرد: واحد ان.جی.ال دهلران که خوراک پتروشیمی بود نیز آغاز به‌کار کرده و حدود 700 نفر در آنجا مشغول به فعالیت و کار هستند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی