کد خبر : 5402

مردم ایلام در انتظار تکمیل روشنایی تونل قلاجه

مردم ایلام در انتظار تکمیل روشنایی تونل قلاجه

سپهرغرب، گروه خبر: تونل مهم و استراتژیک قلاجه با وجود زیر بار ترافیک رفتن، با مشکل روشنایی مواجه بوده و تردد در آن امکان‌پذیر نیست.

تونل قلاجه از مهم‌ترین طرح‌های استان ایلام در حوزه راه‌سازی است که با بهره‌برداری از این پروژه بزرگ ملی، تحول عظیمی در تونل‌سازی کشور روی داد.

این تونل به‌عنوان دومین تونل بزرگ ترانزیتی کشور بر سر راه ارتباطی دو استان ایلام و کرمانشاه آبان‌ماه سال گذشته برای استفاده و سهولت زائران اربعین و مردم ایوان به زیر بار ترافیک رفت.

اما این تونل مهم و استراتژیک با وجود زیر بار ترافیک رفتن، با مشکل روشنایی مواجه بوده و تردد در آن امکان‌پذیر نیست که این مشکل موجب گلایه‌مندی مردم و ترددکنندگان در این مسیر شده که علاوه بر شهرستان ایوان، شهرستان‌های گیلانغرب و سومار را در برمی‌گیرد و از مسئولان می‌خواهند که به وعده داده‌شده عمل‌کنند.

گلایه‌مندی مردم در خطبه‌های نماز جمعه (پنجم بهمن‌ماه) شهرستان ایوان با واکنش امام‌جمعه این شهر نیز همراه شده است.

حجت‌الاسلام حیدری در نماز جمعه شهرستان که استاندار ایلام نیز در آن حضور داشت، خطاب به وی اظهار کرد: ناکارآمدی مسئولان درخصوص عدم اتمام سیستم روشنایی تونل قلاجه، به یک نارضایتی عمومی تبدیل شده است.

این واکنش و عدم تأمین روشنایی تونل در حالی انعکاس یافته که علی‌اصغر کاظمی از به‌کارگیری تمام ظرفیت برای تکمیل روشنایی تونل قلاجه در تاریخ 18 شهریورماه سال جاری خبر داد و گفت: تمام ظرفیت‌ها برای تسریع در تکمیل روشنایی تونل قلاجه در حال انجام است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان ایلام نیز وعده به اتمام رساندن عملیات روشنایی و تهویه تونل قلاجه تا پیش از ایام اربعین را داده و افزوده است: هم‌اکنون عوامل اجرایی این پروژه با جدیت در حال نصب تهویه و سیستم روشنایی تونل هستند.

اما وعده تکمیل عملیات روشنایی و تهویه تونل قلاجه تا پیش از ایام اربعین تحقق نیافت که امید است در آینده‌ای نزدیک تأمین روشنایی تونل صورت گرفته و امکان تردد شهروندان از این مسیر را فراهم کند.

هرچند که اداره کل راهداری و امور حمل و نقل استان ایلام با صدور اطلاعیه‌ای از عدم تحویل این تونل به اداره متبوع خبر داد و برای تأمین روشنایی آن به‌نوعی از خود سلب مسئولیت کرد، اما انتظار مردم این است که تناقض‌گویی، وعده‌های بی‌عمل و تلاش در جهت برطرف کردن مشکل مردم، در اولویت کارهای مدیران قرار گیرد.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی