کد خبر : 5507

هم‌زمان با چهل سالگی انقلاب؛

نخستین معدن فلزی لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

نخستین معدن فلزی لرستان به بهره‌برداری می‌رسد

سپهرغرب، گروه خبر: معاون امور معدنی سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان گفت: نخستین معدن فلزی سرب و روی لرستان در الیگودرز به بهره‌برداری می‌رسد.

جمال مومیوند روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهار کرد: تا سال 97 تعداد مواد معدنی استخراج‎شده از معادن لرستان 17 ماده معدنی بوده که خوشبختانه هم‌زمان با چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران نخستین معدن فلزی در استان به بهره‌برداری می‌رسد.

وی ادامه داد: با بهره‎برداری از معدن سرب و روی الیگودرز دو ماده معدنی به مواد معدنی استان لرستان اضافه خواهد شد و تعداد آن‌ها به 19 ماده معدنی می‌رسد.

معاون امور معادن سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان عنوان کرد: این معدن از نوع فلز سرب و روی با میزان ذخیره قطعی 130 هزار تن سنگ سرب و روی و استخراج سالیانه هشت هزار و 500 تن در الیگودرز واقع شده‎است.

مومیوند با اشاره به اینکه با تحقق این هدف، استان لرستان به باشگاه استان‌های دارای معادن فلزی کشور خواهد پیوست، افزود: با بهره‌برداری از این معدن، ظرفیت لازم برای ایجاد صنایع معدنی وابسته در استان نیز به وجود خواهد آمد.

وی خاطرنشان کرد: مطمئناً صنایع معدنی وابسته به این حوزه از توجیه‎پذیری اقتصادی بالاتری برخوردار بوده و شکل‌گیری آن‌ها در اولویت اقدامات سازمان صنعت، معدن و تجارت لرستان قرار دارد.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی