کد خبر : 5683

سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومانی در طرح‌های دهه فجر ملکشاهی

سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومانی در طرح‌های دهه فجر ملکشاهی

سپهرغرب، گروه خبر: فرماندار ملکشاهی از سرمایه‌گذاری 22 میلیارد تومانی در طرح‌های دهه فجر ملکشاهی خبر داد و گفت: آب‌شیرین‌کن شهر ارکواز در این ایام کلنگ‌زنی می‌شود.

محمد تاسمه اظهار کرد: طی ایام‌الله دهه فجر و چهل‌سالگی انقلاب اسلامی در شهرستان ملکشاهی علاوه بر بهره‌برداری و کلنگ‌زنی طرح‌ها، دستاوردهای چهل سال خدمت صادقانه جمهوری اسلامی ایران به مردم شناسانده می‌شود.

وی افزود: در دهه فجر امسال 23 طرح و پروژه عمرانی با اعتباری بالغ‌بر 22 میلیارد و 200 میلیون تومان در سطح این شهرستان افتتاح و کلنگ‌زنی خواهد شد.

وی ادامه داد: شاخص‌ترین این پروژه‌ها کلنگ‌زنی آب‌شیرین‌کن شهر ارکواز در دهه فجر با اعتباری بالغ‌بر 10 میلیارد تومان است؛ کمتر از 6 ماه دیگر مردم این منطقه از آب شیرین بهره‌مند خواهند شد.

تاسمه اظهار کرد: همچنین طرح انتقال آب از سد مخزنی ایلام به ملکشاهی با 22 میلیارد تومان اعتبار، از پیشرفت 30 درصدی برخوردار است و در ظرف مدت دو سال آینده به بهره‌برداری می‌رسد.

وی عنوان کرد: همچنین در بخش بهداشت و درمان تحول عظیم و چشمگیری در سطح ملکشاهی رخ داده است، هم‌اکنون در تمامی روستاهای بالای 20 خانوار شهرستان خانه بهداشت وجود دارد.

فرماندار ملکشاهی عنوان کرد: امسال یک مرکز بهداشتی و درمانی در شهر مهر و چهار خانه بهداشت روستایی با 14 میلیارد ریال اعتبار افتتاح می‌شوند.

وی افزود: در حوزه گازرسانی نیز به‌زودی روستای گنبد از نعمت گاز برخوردار می‌شود، حدود 95 درصد روستاهای سطح شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند هستند.

تاسمه افزود: همچنین در بخش راه‌های شهرستان از 100 کیلومتر راه اصلی، 95 کیلومتر آن روکش آسفالت شده و از 180 کیلومتر راه روستایی سطح شهرستان نیز فقط دو روستای آن روکش آسفالت نشده است.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی