کد خبر : 5686

توسعه گردشگری نظرآباد

ثبت جهانی تپه «اُزبکی» در دستور کار

ثبت جهانی تپه «اُزبکی» در دستور کار

سپهرغرب، گروه گردشگری: فرماندار نظرآباد بر لزوم توسعه گردشگری شهرستان تأکید کرد و گفت: ثبت جهانی تپه اُزبکی در دستور کار است.

محمدرضا فلاح‌نژاد روز گذشته در جریان افتتاح پروژه‌های عمرانی و صنعتی شهرستان نظرآباد که با حضور استاندار همراه بود، اظهار کرد: نظرآباد سال 82 از بخش به شهرستان ارتقا یافت، 586 کیلومتر مربع وسعت دارد و جمعیت آن 160 هزار نفر است.

وی با تأکید بر اینکه 18 درصد از جمعیت شهرستان نظرآباد روستایی هستند، گفت: این شهرستان 53 روستا و 74 آبادی دارد، همچنین در حوزه دام‌پروری و کشاورزی سال‌ها است که رتبه اول کشوری را به خود اختصاص داده و رتبه نمونه استانی هم به این شهرستان اختصاص دارد.

فرماندار نظرآباد اعلام کرد که تا سه ماه آینده همه روستاهای این شهرستان از نعمت گاز بهره‌مند می‌شوند.

فلاح‌نژاد میزان دام سنگین در این شهرستان را از 20 استان کشور بیشتر دانست، گفت: 70 درصد زعفران استان البرز نیز در شهرستان نظرآباد تولید می‌شود.

وی با تأکید بر اینکه بزرگ‌ترین دام‌داری کشور و یا به‌نوعی دام‌داری خاورمیانه در نظرآباد مستقر است، گفت: چهار درصد شیر کشور در این شهرستان تولید می‌شود.

     تپه اُزبکی

فرماندار نظرآباد در بخش دیگری از سخنانش به توسعه حوزه گردشگری شهرستان اشاره کرد و گفت: وجود تپه باستانی ازبکی یکی از ظرفیت‌های است که می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند، اشیایی که در این محوطه کشف‌ شده‌اند به دلیل نبود موزه، در تهران نگهداری می‌شوند.

فلاح‌نژاد اضافه کرد: کاوش‌های انجام‌شده در محوطه باستانی ازبکی منجر به ثبت ملی این اثر شد، ثبت جهانی این اثر نیز در دستور کار است.

     عملیات اجرایی شهرک صنعتی نجم‌آباد به‌زودی آغاز می‌شود

وی از کوه‌های رنگی و باغات سرسبز در روستای نجم‌آباد به‌عنوان دیگر ظرفیت‌های گردشگری این شهرستان یادکرد و گفت: وجود تالاب صالحیه نیز می‌تواند به توسعه گردشگری کمک کند.

فرماندار نظرآباد در بخش دیگری به وجود دو شهرک مصوب در نظرآباد اشاره کرد و گفت: شهرک صنعتی نجم‌آباد در مراحل پایانی به‌سر می‌برد و عملیات اجرایی آن به‌زودی آغاز می‌شود؛ درخصوص شهرک گلخانه‌ای چوپان‌آباد نیز امور در حال انجام است.

     افتتاح 120 پروژه در نظرآباد

فلاح‌نژاد با اشاره به پروژه‌های قابل‌ افتتاح شهرستان نظرآباد در دهه فجر، گفت: 120 پروژه برای دهه فجر انتخاب‌ شده که افتتاح می‌شوند، از این تعداد 35 پروژه دولتی و مابقی خصوصی هستن؛ اعتبار این پروژه‌ها یک‌هزار و 650 میلیارد تومان برآورد شده است.

وی به اقدامات انجام‌شده در ستاد تسهیل و رفع موانع تولید شهرستان اشاره کرد و گفت: در این کارگروه مشکلات 90 واحد صنعتی بررسی و حل‌ شده است.

فرماندار نظرآباد به برگزاری جشنواره شیر و کلزا در این شهرستان اشاره کرد و گفت: رتبه نخست ایجاد اشتغال روستایی در البرز به شهرستان نظرآباد اختصاص دارد، به‌گونه‌ای که 52 میلیارد تومان از تسهیلات 6 درصدی استان را جذب کرده‌ایم.

فلاح‌نژاد بیان کرد: برای نخستین‌بار نظرآباد عنوان شهرستان سبز استان البرز را از آن خود کرده است.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی