کد خبر : 5715

در دهه مبارک فجر افتتاح شد؛

جشنواره اسباب‌بازی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سنندج

با محوریت کودکان کم‌توان ذهنی و اُتیسم

جشنواره اسباب‌بازی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سنندج

سپهرغرب، گروه خبر: هم‌زمان با سومین روز از ایام‌الله دهه مبارک فجر انقلاب اسلامی، جشنواره اسباب‌بازی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه در سنندج افتتاح شد.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان ظهر روز گذشته در مراسم افتتاحیه نخستین جشنواره اسباب بازی، کتاب و دست‌سازه‌های آموزشی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه که با حضور جمعی از مسئولان، خیرین و اولیای دانش‌آموزان در مرکز آموزشی پرورشی پارسا برگزار شد، اظهار کرد: این جشنواره با هدف ایجاد بستر مناسب برای رشد و خلاقیت دانش‌آموزان و با محوریت کودکان کم‌توان ذهنی و اُتیسم برگزار شده است.

خلیل رنجبر با اشاره به اینکه جشنواره مذکور به مناسبت دهه مبارک فجر برگزار شده، افزود: جشنواره اسباب‌بازی دانش‌آموزان با نیازهای ویژه پذیرای بازدیدکنندگان گرامی است.

وی با بیان اینکه بازی بنیاد زندگی و ابزاری برای آزمودن و زیستن است، اظهار کرد: ساخت اسباب‌بازی منطبق با فرهنگ ایرانی و با رویکرد فکری آموزشی نیازمند فرهنگ‌سازی، هم‌اندیشی، تبادل تجربیات و دانش و تعاملات بیشتر صاحب‌نظران و تولیدکنندگان این عرصه است.

رئیس آموزش و پرورش استثنایی استان کردستان یادآور شد: از دستاوردها و برکات مهم انقلاب اسلامی در حوزه آموزش و پرورش استثنایی، تلاش در راستای پوشش 100 درصدی و افزایش خدمات حمایتی، آموزشی، پرورشی و توانبخشی به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه است.

رنجبر عنوان کرد: تحول کیفی و دگرگونی اصول حاکم بر روند تعلیم و تربیت نسل آینده فلسفه آموزش و پرورش کشور را تغییر داد و دین‌ستیزی جای خود را با حاکمیت ارزش‌های انقلابی و انسانی عوض کرد.

وی افزود: اتاق آموزشی بازی‌محور در تعدادی از مدارس با نیازهای ویژه استان با هدف افزایش نشاط و شادی در دانش‌آموزان، افزایش انگیزه وعلاقه به حضور در مدرسه و تسهیل و تسریع یادگیری با استفاده از ظرفیت بازی راه‌اندازی شده است.

وی اضافه کرد: آموزش مفاهیم به شیوه تلفیق با بازی به معلمین امکان می‌دهد بسیاری از مباحث درسی و نحوه برقراری ارتباطات اجتماعی، پرورش مهارت و استعدادها را با استفاده از اسباب‌بازی به دانش‌آموزان با نیازهای ویژه آموزش دهند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی