کد خبر : 5719

با حضور استاندار کردستان؛

مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه‌ای در سنندج افتتاح شد

مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه‌ای  در سنندج افتتاح شد

سپهرغرب، گروه خبر: هم‌زمان با چهارمین روز از دهه فجر، یک واحد مرغداری گوشتی 20 هزار قطعه‌ای در روستای ماموخ سنندج با حضور استاندار و جمعی از مسئولان کردستان به بهره‌برداری رسید.

استاندار کردستان صبح روز گذشته در مراسم بهره‌برداری از این واحد مرغداری اظهار کرد: تلاش داریم ضمن حمایت از واحدهای تولیدی، نسبت به رفع مشکلات آنان از لحاظ تسهیلات گام برداریم.

بهمن مرادنیا به تولید بخش کشاورزی نیز اشاره کرد و گفت: امسال 100 میلیارد ریال یارانه سود تسهیلات بانکی از محل منابع استانی به فعالان بخش کشاورزی و طیور پرداخت می‌شود.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان نیز در این مراسم بیان کرد: اکنون در استان 740 واحد مرغداری گوشتی با ظرفیت 15 میلیون قطعه در سال فعال است و کردستان از این لحاظ در بین هشت استان شمال غرب و غرب کشور رتبه نخست را دارد.

خالد جعفری افزود: این تعداد واحد برای 13 هزار نفر به‌صورت مستقیم و غیر مستقیم اشتغال ایجاد کرده است؛ ضمن اینکه صنعت طیور جایگاه نخست را در بحث اشتغال استان دارد.

وی با بیان اینکه در زمینه تسهیلات بانکی سرمایه در گردش مشکلی وجود ندارد، یادآور شد: بیشترین شاغلین در صنعت طیور تحصیل‌کرده‌های دانشگاهی هستند.

گفتنی است این واحد تولیدی با هشت میلیارد ریال سرمایه‌گذاری و بدون استفاده از تسهیلات بانکی در یک طبقه به بهره‌برداری رسید و سالانه 20 هزار قطعه مرغ گوشتی تولید می‌کند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی