کد خبر : 5721

سرمایه‌گذاری 7500 میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی کرمانشاه

سرمایه‌گذاری 7500 میلیارد ریالی در شهرک‌های صنعتی کرمانشاه

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه به اقدامات انجام‎شده در حوزه شهرک‌های صنعتی استان طی سال‌های بعد از انقلاب اشاره کرد و افزود: هم‎اکنون بیش از هفت هزار و 500 میلیارد ریال سرمایه‌گذاری صنعتی در این شهرک‌ها در دست بهره‌برداری است.

بیژن کردستانی با اشاره به تأسیس شرکت شهرک‌های صنعتی از سال 73، اظهار کرد: در این سال‌ها اقدامات قابل توجهی در حوزه شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان انجام شده‌است.

وی تعداد شهرک‌ها و نواحی صنعتی که اکنون در استان فعال است را 21 مورد عنوان و یادآوری کرد: مساحتی که در این نواحی و شهرک‌ها در اختیار داریم دو هزار و 341 هکتار است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه خاطرنشان کرد: از این میزان اراضی، حدود یک هزار و 450 هکتار عملیاتی و بیش از 560 هکتار آن نیز به متقاضیان واگذار شده‎است.

کردستانی تعداد قراردادهایی که در شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان با متقاضیان منعقد شده را یک هزار و 152 مورد اعلام و تصریح کرد: هم‎اکنون نیز 442 واحد صنعتی با مساحت 228 هکتار در این مناطق به بهره‌برداری رسیده‌است.

به گفته وی، میزان سرمایه‌گذاری واحدهای صنعتی به بهره‌برداری رسیده بیش از هفت هزار و500 میلیارد ریال و اشتغال‌زایی ایجادشده نیز نزدیک هشت هزار و 800 نفر است.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی استان کرمانشاه ادامه داد: بیش از 600 طرح صنعتی نیز در نواحی و شهرک‌های صنعتی استان در دست احداث است.

وی به تکمیل زیرساخت‌های شهرک‌ها و نواحی صنعتی استان نیز اشاره کرد و گفت: اکنون تقریباً تمامی این نواحی دارای آب، برق، گاز و غیره هستند.

کردستانی با اشاره به حمایت‌هایی که در این مدت از واحدهای صنعتی انجام‎شده، خاطرنشان کرد: در این سال‎ها انواع خدمات آموزشی، زیرساختی، تسهیلاتی و غیره در اختیار واحدها قرار گرفته و تلاش کردیم اراضی را نیز با قیمت مناسبی در اختیار متقاضیان قرار دهیم.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی