کد خبر : 5724

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی کرمانشاه:

95 درصد کوره‌های زغال در استان تخریب شده‎است

95 درصد کوره‌های زغال در استان تخریب شده‎است

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه از تخریب 95 درصد کوره‌های زغال در این استان با همکاری نیروی انتظامی خبر داد.

عباس بهاری اظهار کرد: با همکاری قوه قضاییه و نیروی انتظامی، 95 درصد کوره‌های زغال در کرمانشاه به‎ویژه منطقه عثمانوند تخریب شده‎است.

وی افزود: گشت‎های یگان حفاظت با شناسایی مناطق دارای کوره‌های زغال، موفق به این حجم از تخریب‌های گسترده شده‎اند.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه بیان کرد: تعدادی از روستاها به‎ویژه در عثمانوند به دلیل اعتیاد سرپرست خانواده و نبود منبعی برای گذران زندگی به این سمت‎وسو روی آورده‎اند.

وی با تأکید بر اینکه متخلفان از تیررس قانون دور نخواهند ماند، گفت: گشت‌های یگان حفاظت به طور جدی درصدد شناسایی و برخورد با خاطیان هستند.

بهاری تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی را از دیگر چالش‎های پیش رو عنوان و خاطرنشان کرد: عده‎ای سودجو که زمین‎خوار هم نیستند صرفاً به دلیل طمع، درصدد تصرف اراضی کشاورزی هستند.

وی وضعیت تخریب و تصرف عرصه‌های منابع طبیعی را در دالاهو، اسلام‎آباد غرب و گیلانغرب بحرانی‎تر دانست.

فرمانده یگان حفاظت اداره کل منابع طبیعی و آبخیزداری استان کرمانشاه خواستار همکاری مردم در گزارش تخلفات از طریق سامانه 1504 شد و گفت: یگان حفاظت منابع طبیعی به‎صورت جدی دردصد برخورد با متخلفان، تشکیل پرونده و معرفی آنان به مراجع قضایی است.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی