کد خبر : 5754

با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور؛

نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان در سنندج افتتاح شد

نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان در سنندج افتتاح شد

سپهرغرب، گروه خبر: نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان به مناسبت دهه فجر با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور در سنندج افتتاح شد.

هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر، نخستین خانه حمایتی سالمندان کردستان ظهر روز گذشته با حضور رئیس سازمان بهزیستی کشور و جمعی از مسئولان استانی و کشوری در سنندج افتتاح شد.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان با بیان اینکه در مرکز حمایتی سالمندان 10 نفر زندگی می‌کنند، اظهار کرد: این افراد از بین سالمندان ساکن در مرکز نگهداری شبانه‌روزی استان (با توجه به توانمندی‌هایی که ازنظر جسمی دارند) انتخاب شده‌اند.

مژگان مشفق با بیان اینکه سالمندان خانه حمایتی در برنامه‌های اجتماعی دیگر مراکز شرکت می‌کنند، گفت: تمام تلاش خود را برای تداوم زندگی عادی این افراد به‌کار گرفته‌ایم.

وی افزود: ساماندهی معلولیت یک پکیچ کامل است که باید حوزه‌های مختلف در این بسته حمایتی تا رسیدن به نقطه ایده‌آل دیده شود.

مشفق گفت: مرکز حمایتی سالمندان سنندج با نظارت مدیرمسئول و یک نفر مراقب فعالیت خود را آغاز کرده است، ضمن اینکه مراقب به‌صورت 24 ساعته در مرکز حضور خواهد داشت.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان اضافه کرد: فضای کاملاً صمیمی و خانوادگی برای ساکنان این خانه حمایتی فراهم می‌شود و افراد به‌نوعی خودشان مسئولیت اداره خانه را برعهده می‌گیرند.

وی تصریح کرد: با توجه به اینکه افراد خانه حمایتی سال‌ها در مراکز سالمندان نگهداری می‌شدند، برای بازگشت به رویه زندگی در دل خانواده نیاز به زمان دارند که برنامه‌ریزی‌های خوبی نیز در این راستا انجام گرفته است.

معاون توانبخشی اداره کل بهزیستی کردستان گفت: از آنجا که در کردستان سالمندانی به‌تنهایی زندگی می‌کنند، درصورت موفق بودن طرح خانه‌های حمایتی، می‌توان آن‌ها را در سطح استان گسترش داد.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی