کد خبر : 5757

مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان:

تلاش حوزه هنری جهت تربیت نیروی انقلابی ارزشمند است

تلاش حوزه هنری جهت تربیت نیروی انقلابی ارزشمند است

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل تبلیغات اسلامی کردستان با اشاره به نیاز مبرم نظام اسلامی به نیروی انقلابی، تلاش حوزه هنری استان را در زمینه‌های مختلف ازجمله تربیت نیروی انقلابی، ارزشمند دانست.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی حوزه هنری انقلاب اسلامی استان کردستان، حجت‌الاسلام مختار کرمی در بازدیدی از ساختمان جدید حوزه هنری کردستان، از حوزه هنری به‌عنوان یکی از مراکز مهم و تلاشگر استان در بحث نهادینه کردن مفاهیم و اصول ارزشمند انقلاب اسلامی در بخش هنر و فرهنگ نام برد.

وی در این بازدید و دیدار با رئیس و کارکنان حوزه هنری افزود: امروز از فعالیت‌ها و برنامه‌های حوزه هنری در بخش توسعه هنر دینی و انقلابی لذت بردم، انشاالله اقدامات و برنامه‌های مدون و اصولی حوزه هنری در بخش هنر طی سال‌های آتی منجر به حضور جوانانی متعهد در عرصه هنر خواهد شد و زمینه ارتقای سطح فرهنگ و هنر استان را فراهم می‌آورد.

این مقام مسئول نیاز امروز به زبان هنر را یک نیاز اساسی دانست و گفت: متأسفانه یکی از مشکلاتی که در تلاشیم به‌نوعی آن را حل کنیم، روش سنتی تبلیغ مفاهیم و باورهای دینی در جامعه است که قطعاً بهره‌گیری از زبان هنر و هنرمندانه بیان کردن مسائل مورد نیاز جامعه توسط مبلغین، می‌تواند ما را در بخش پاسخ به نیازهای دینی جوانان کمک کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان کردستان افزود: تغییر دادن روش تبلیغ به معنای تغییر دادن محتوا نیست، بلکه می‌توان مفاهیم اسلامی و دینی را با روش‌های نو و جدید و بهره‌گیری از ابزارهای امروزی و زبان هنر آموزش داد که می‌تواند از معضلات امروزی ما بسیار کم کند.

وی بیان کرد: امروز عرصه اطلاع‌رسانی و تبلیغ بسیار شتاب گرفته است و مردم با بهره‌گیری از این ابزار، می‌توانند در سریع‌ترین زمان ممکن کسب اطلاع کنند که غفلت از به‌روز بودن، می‌تواند این فرصت را به یک تهدید بسیار بزرگ برای جامعه تبدیل کند.

این مقام مسئول با اشاره به چهلمین سالگرد پیروزی شکوهمند انقلاب اسلامی ایران و خدمات ارزنده نظام اسلامی در بخش‌های مختلف، گفت: امروز این نظام به چنان بالندگی و پویایی در بخش‌های مختلف رسیده است که باید در عرصه مقایسه کردن زمان را کوتاه و امروزمان را با دیروز مقایسه کنیم، چون سرعت پیشرفت‌ها به‌گونه‌ای بوده که دیگر مقایسه کردن با دوران‌های دور، قیاس مع‌الفارق است.

کرمی یکی از آفت‌های کار فرهنگی و هنری را بی‌برنامگی و کارهای بدون فکر و اندیشه دانست و افزود: یکی از دلایل موفقیت‌های چشمگیر حوزه هنری تفکر و برنامه‌ریزی در اجرای برنامه‌ها و تولیدات است که بر اساس نیاز جامعه هدف به‌خوبی طراحی و پردازش می‌شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی