کد خبر : 5760

با حضور جانشین بسیج اساتید کشور؛

اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات در استان ایلام افتتاح شد

اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات در استان ایلام افتتاح شد

سپهرغرب، گروه خبر: عصر دوشنبه هفته جاری در مراسمی با موضوع عتبات عالیات، ظرفیت‌ها و فرصت‌ها با حضور مسئولین استان ایلام، میهمانان کشوری و حضور بیش از 400 استاد دانشگاه‌های استان ایلام اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات افتتاح شد.

اندیشکده مطالعات راهبردی عتبات عالیات صبح روز دوشنبه هفته جاری با حضور حجت‌الاسلام‌والمسلمین الله‌نور کریمی‌تبار نماینده ولی فقیه در استان، قاسم سلیمانی دشتکی استاندار ایلام، جانشین بسیج اساتید کشور و جمال شاکرمی فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام افتتاح شد.

استاندار ایلام در این نشست اظهار کرد: در سال 97 کمتر از دو میلیون نفر در کل کشور برای اخذ روادید ثبت‌نام کرده‌اند.

قاسم سلیمانی دشتکی با بیان مشکلات ایجادشده در راستای خدمات‌دهی به زائرین امام حسین (ع)، به تکمیل و ترمیم 90 درصدی جاده‌ ایلام به مهران و رفت و آمد دو میلیون و 300 هزار نفر از پایانه مرزی شهرستان مهران اشاره کرد.

وی افزود: با تلاش‌ها و پیگیری‌های انجام‌شده، کلنگ‌زنی ریل آهن قبل از سال جدید صورت می‌گیرد.

استاندار ایلام تصریح کرد: پیشنهادی برای اربعین سال آینده در حال بررسی است که موکب‌های دولتی به دلیل کمبود اعتبارات ادارات، برپا نشوند؛ درصورت تمایل کارکنان ادارات با هزینه شخصی برای برپایی موکب اقدام کنند.

در ادامه این مراسم جمال شاکرمی، فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام بیان کرد: نگاه مسئولین استان به اربعین نگاه اقتصادی است.

وی از این موضوع ابراز نگرانی کرد و افزود: نگاه و خدمات مردم و مسئولین عراق در مسیر حرکت عزاداران کربلای معلی نگاه و درک عمیق‌تری از اربعین است.

فرمانده سپاه امیرالمؤمنین (ع) استان ایلام اظهار کرد: نگاه دستگاه‌های استان در حوزه فرهنگی اربعین متفاوت بوده و اندیشکده مطالعاتی عتبات عالیات است که باید نگاه‌های متفاوت هریک از دستگاه‌ها را به هم پیوند داده و راهکارهای مناسب را برای برگزاری اربعین ارائه دهد


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی