کد خبر : 5762

استاندار لرستان:

ساخت‎وسازهای غیرمجاز و پل‌های موقت در سیلاب خرم‎آباد تأثیر داشت

ساخت‎وسازهای غیرمجاز و پل‌های موقت در سیلاب خرم‎آباد تأثیر داشت

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار لرستان گفت: عواملی مانند ساخت‌وسازهای غیرمجاز، زیرگذرها و وجود پل‌های موقت در حادثه سیلاب خرم‎آباد ( 9 بهمن) بی‌تأثیر نبوده‎است.

سید موسی خادمی شامگاه دوشنبه در جلسه با اعضای شورای اسلامی شهر خرم‏‏‌آباد در محل استانداری، اظهار کرد: سیل یک حادثه غیرمترقبه بوده که عوامل انسانی در آن دخالتی ندارد، اما می‌توان عواملی همچون ساخت‎وسازهای غیرمجاز حریم رودخانه‌ها را در بیشتر شدن خسارات مؤثر دانست.

وی با اشاره به اینکه بیان مشکلات و ضعف‌های گذشته مسئله‎ای را حل نمی‎کند، تصریح کرد: احساس مسؤولیت در برابر مردم و شهر به‎خصوص موضوع بحران، ارزشمند است که این مهم در سیلاب خرم‏‏‎آباد دیده شد.

استاندار لرستان تأکید کرد: اکنون روز مدیریت بحران است و باید تمام تلاش خود را برای حل مشکلات و بازگشت شرایط عادی به زندگی مردم به‎کار بگیریم.

خادمی کمک‎رسانی به مردم برای ایجاد آرامش و زندگی عادی پس از سیلاب را وظیفه کنونی همه مدیران دانست و گفت: شعار دادن میان مردم، صداقت نیست و حتی از دیدگاه آنان تبلیغات زشت و نادرستی محسوب می‌شود.

وی تبیین کرد: برخی افراد در این شرایط به‎دنبال خواسته‌های شخصی خود حاشیه‌سازی می‌کنند که باید از طریق قانون با آن‌ها برخورد کرد.

خادمی خطاب به اعضای شورای اسلامی شهر، عنوان کرد: در این شرایط شما باید با استفاده از پایگاه‌های اجتماعی خود به دنبال حل مشکلات، مسائل مردم و جمع‌آوری کمک‌های مردمی و خیران باشید.

استاندار لرستان با اشاره به دستور فوری رئیس‎جمهور روحانی برای رسیدگی به مشکل سیل‌زدگان استان، خاطرنشان کرد: رئیس دفتر رئیس‎جمهور با حضور در محل حادثه و دیدار با مردم، شرایط را بررسی کرد که این اقدام بیانگر توجه دولت به مردم است.

خادمی از تشکیل کمیته کارشناسی و ارزیابی برای بررسی دلایل این اتفاق خبر داد و اظهار کرد: با توجه به آمار کارشناسان امور آب استان، سیلاب هفته گذشته در 100 سال اخیر بی‎سابقه بوده‎است.

وی در پاسخ به انتقادات بدون کارشناسی که از طرف برخی افراد غیرمتخصص مطرح شده، افزود: احداث پل‌های جدید بر روی رودخانه از طریق شورای فنی و مشاور طرح، کارشناسی بوده اما این سیل یک حادثه بود که باعث ایجاد خسارات شده‎‌است.

استاندار لرستان اذعان کرد: طرح ساماندهی رودخانه در حال پیگیری‌ بوده اما حل مسئله در آبخیزداری و مهار کردن آب‌های بالادستی است.

گفتنی است؛ سیل هفته گذشته در این استان دو هزار و 30 میلیارد ریال به اماکن عمومی، زیرساخت‎ها، ابنیه و منازل مردم خسارت وارد کرد.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی