کد خبر : 5767

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان:

سیل 2030 میلیارد ریال به استان خسارت زد

سیل 2030 میلیارد ریال به استان خسارت زد

سپهرغرب، گروه خبر: معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: سیل هفته گذشته در این استان دو هزار و 30 میلیارد ریال به اماکن عمومی، زیرساخت‎ها، ابنیه و منازل مردم خسارت وارد کرد.

احمد مرادپور شامگاه دوشنبه در جلسه اعضای شورای اسلامی و شهردار خرم‎آباد در محل استانداری لرستان، اظهار کرد: به دلیل خسارت این سیلاب، یک هزار و 30 واحد شهری و یک هزار و 800 واحد روستایی نیازمند تعمیرات اساسی هستند.

وی ادامه داد: یک هزار و 10 میلیارد ریال به زمین‌های زراعی و کشاورزی خسارت واردشده و 110 واحد شهری و یک هزار و 100 واحد روستایی نیز به دلیل خسارت صد درصدی باید بازسازی شوند.

به گفته معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان، همچنین اموال و وسایل 905 واحد مسکن شهری و 525 واحد روستایی به‎طور کامل از بین رفته‎است.

مرادپور با اشاره به اینکه 152 خودرو در خرم‎آباد نیز متأثر از سیلاب شده و خسارت دیدند، تصریح کرد: بنابر اعلام تیم کارشناسی آب منطقه‌ای لرستان، دبی رودخانه خرم‎آباد در سیل اخیر 570 مترمکعب بر ثانیه بوده که این میزان از دوره بازگشت 100 ساله بیشتر است.

وی با تقدیر از همه عوامل امدادرسانی به‎ویژه نیروهای آتش‌نشانی و خدمات شهری، عنوان کرد: اگر حضور به‎موقع این نیروها نبود بدون شک این سیل موجب تلفات جانی می‌شد.

مرادپور با بیان اینکه نیروهای آتش‎نشانی و خدمات شهری با دست خالی و جان‌فشانی تمام افراد گرفتار شده در سیل را نجات دادند، تصریح کرد: اعضای شورای شهر خرم‎آباد باید با همدلی، اتحاد و برنامه‎ریزی در کنار شهردار بوده و به فکر رفع مشکلات شهر باشند.

معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان همچنین به عدم حضور برخی اعضای شورای اسلامی شهر خرم‎آباد در جلسات معاونت عمرانی استانداری انتقاد کرد و افزود: اعتقاد دارم که در هیچ دوره‎ای این‌قدر معاون عمرانی استاندار با اعضای شورا ارتباط نداشته‌است، بنابراین باید در کنار هم با اتحاد و همدلی به فکر رفع مشکلات شهر باشیم.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی