کد خبر : 5788

100 میلیون تومان اعتبار برای لایه روبی رودخانه قشلاق

100 میلیون تومان اعتبار برای لایه روبی رودخانه قشلاق

مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان، گفت: لایه روبی رودخانه قشلاق در محدوده پل شیخ با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان توسط شرکت آب منطقه ای کردستان انجام شد.

 کامران خرم در گفت و گویی اظهار کرد: لایه روبی رودخانه قشلاق در محدوده پل شیخ که یک اثر تاریخی و میراث فرهنگی شهر سنندج است، با اعتباری بالغ بر 100 میلیون تومان توسط شرکت آب منطقه ای کردستان انجام شد.

 وی گفت: بارش‌های سال آبی جاری باعث شد که متأسفانه قسمتی از عرشه پل تاریخی موسوم به پل شیخ سنندج دچار ریزش شود که در این راستا با استفاده از ماشین آلات سنگین از جمله بیل مکانیکی زنجیری و چند دستگاه کمپرسی متعلق به شهرداری و استفاده از تجارب چندین کارشناس مرتبط  برای  لایه روبی و پاکسازی رودخانه مشغول شدند.

 مدیرعامل شرکت آب منطقه ای کردستان خاطرنشان کرد: علیرغم نبود اعتبار مصوب و با توجه به اهمیت حفظ بنای تاریخی پل شیخ و در راستای مسئولیت اجتماعی و عام المنفعه این شرکت، انجام عملیات مذکور تاکنون بیش از 100 میلیون تومان هزینه در بر داشته است.

 بدیهی است، به جهت جلوگیری از تخریب تأسیسات زیربنایی نیز با ادارات راهداری، شرکت گاز و مخابرات هماهنگی های لازم از طریق امور منابع آب شهرستان سنندج به عمل آمده است.


منبع: خبرگزاری ایسنا


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی