کد خبر : 5792

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان در آئین افتتاح چهار پروژه عمرانی مطرح کرد:

مردم برای اجرای پروژه‌ها همکاری کنند

مردم برای اجرای پروژه‌ها همکاری کنند

سپهرغرب، گروه خبر - طیبه انوری: سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه مستلزم همکاری و همدلی مردم است، ادامه داد: اگر مردم در زمینه فراهم کردن مقدماتی مانند زمین احداث پروژه با ما همکاری نکنند مجبوریم مانند گذشته آن‌ها را در قسمت‌های دیگر شهر اجرا کنیم.

روز گذشته آئین افتتاح سالن ورزشی شهدای روستای شورین که با حضور نمایندگان مردم همدان در مجلس شورای اسلامی، سرپرست فرمانداری شهرستان همدان، مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان و جمعی از دیگر مسئولین برگزار شد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی ضمن تبریک ایام الله دهه فجر، گفت: بزرگترین افتخار ما این است که در نظام جمهوری اسلامی روستاهای بزرگ هم دارای سالن ورزشی هستند.

حمیدرضا حاجی‌بابایی با اشاره به اینکه قبل از پیروزی انقلاب اسلامی تعداد سالن‌های ورزشی در مراکز استان‌ها انگشت‌شمار بود، اذعان کرد: وضعیت ورزش استان بعد از پیروزی با قبل آن اصلا قابل مقایسه نیست.

این مقام مسئول با تاکید بر اینکه در دو دهه گذشته سالن‌های ورزشی بسیاری احداث شده است، اضافه کرد: در حوزه ورزش به سمتی حرکت می‌کنیم که هیچ روستای بزرگی بدون سالن ورزشی نباشد.

نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه ورزش همدان پویا است، مطرح کرد: خوشبختانه ورزش ما حرف‌های بسیاری برای گفتن داشته و به راحتی می‌تواند میزبان مسابقات کشوری باشد.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه سرانه فضای ورزشی در استان همدان بالاتر از متوسط کشوری است، عنوان کرد: سرانه ورزشی شهرستان همدان بیش از یک متر مربع است که نسبت به متوسط کشوری و استانی بیشتر است.

وی با اشاره به اینکه در طرح جامع شهری شورین جزء شهر همدان محسوب شده است، تشریح کرد: البته در حال حاضر این طرح، روند اجرایی خود را طی می‌کند.

این مقام مسئول اذعان کرد: دشمنان قسم خورده گفته بودند که مردم ایران چهل سالگی انقلاب را نمی بینند اما به کوری چشم آنان ملت ما جشن دومین چهل سالگی انقلاب را هم برگزار می‌کنند.

حاجی‌بابایی با بیان اینکه فشارهای اقتصادی قابل انکار نیست، گفت: اما به لطف خداوند چرخه اقتصاد و توسعه کشور ما همچنان در حال چرخش و حرکت است.

وی در پایان یادآور شد: انشاالله از این معبر هم عبورکرده و آمریکا را سر جای خودش می‌نشانیم.

     بیشترروستاهای بخش مرکزی دارای سالن ورزشی هستند

در ادامه دیگر نماینده مردم همدان و فامنین در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه نسل انقلاب به خوبی می‌دانند که برای برپایی این نظام چه زحماتی کشیده شده، عنوان کرد: نسل آینده هم باید این انقلاب را به خوبی بشناسند.

امیر خجسته با اشاره به اینکه درخت تنومند انقلاب با خون 240 هزار شهید آبیاری شده است، مطرح کرد: انقلاب ما کلیه معادلات جهان را به هم ریخته بنابراین دشمنان برای متوقف کردن آن از استفاده از هیچ حربه‌ای فروگذارنکرده‌اند.

وی با تاکید بر اینکه تاریخ ملتی مانند ایران را به خودش ندیده است، اضافه کرد: با وجود مشکلاتی مانند جنگ، تحریم و غیره مردم ما همچنان ایستادگی می‌کنند.

خجسته با بیان اینکه ایران فقط یک درصد از جمعیت جهان را در خود جای داده است، تاکید کرد: ده درصد از منابع جهان در ایران است اما متاسفانه دشمنان با سنگ اندازی‌های مداوم نمی گذارند که مردم از آن‌ها بهره‌مند شوند.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه اکثر روستاهای بخش مرکزی دارای سالن ورزشی هستند، اذعان کرد: البته حق مردم خیلی بیشتر از این‌ها است.

وی با بیان اینکه همدان یکی از استان‌های موفق در جذب بودجه طرح تحول سلامت بوده‌است، ادامه داد: پیشرفت روزافزون طرح تحول سلامت نشان‌دهنده قدرت جمهوری اسلامی ایران است که با وجود محدودیت‌های فراوان با سرعت فراوان پیش رفته و مشکلات را کنار می‌زند.

وی در پایان ابراز کرد: بدون شک نسل آینده بسیار بهتر از نسل انقلاب بوده و این نظام اسلامی را به دست صاحب اصلیش می‌رساند.

      اجرای پروژه‌های عمرانی مستلزم همکاری مردم 

در ادامه سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با تاکید بر اینکه نظام جمهوری اسلامی خدمات بسیار زیادی را در طول این چهل سال ارائه کرده است، عنوان کرد: بر اساس اعلام سازمان ملل، ایران در زمینه شتاب توسعه انسانی در رتبه نخست قرار دارد. 

حسین افشاری خاطر نشان کرد: در یکسال گذشته بیش از160 پروژه عمرانی با اعتباری بالغ بر 175 میلیارد تومان انجام شده که در دهه فجر به بهره‌برداری می‌رسد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه تاکنون عمده پروژه‌های عمرانی در قسمت خاصی از شهر ایجاد شده، اظهار کرد: سیاست جدید ما این است که پروژه‌های مهم عمرانی، بهداشتی و درمانی را در قسمت‌های دیگری مانند شهرک مدنی، شورین، بلوار فرودگاه و غیره احداث کنیم.

سرپرست فرمانداری شهرستان همدان با اشاره به اینکه اجرای پروژه‌های عام‌المنفعه مستلزم همکاری و همدلی مردم است، ادامه داد: اگر مردم در زمینه فراهم کردن مقدماتی مانند زمین احداث پروژه با ما همکاری نکنند مجبوریم مانند گذشته آن‌ها را در قسمت‌های دیگر شهر اجرا کنیم.

     احداث سالن‌های ورزشی از دستاوردهای انقلاب است

مدیر کل ورزش و جوانان استان همدان اذعان کرد: از خدمات بسیار گسترده نظام جمهوری اسلامی به همین نکته بسنده می‌کنم که در حال حاضرنقاط مختلف استان به خصوص روستاها و مناطق کم‌برخوردار نیز دارای سالن‌های ورزشی هستند.

محسن جهانشیر با بیان اینکه عملیات احداث این سالن از سال 1389 آغاز شده است، ابراز کرد: مساحت این پروژه 926 متر مربع بوده و با اعتباری بالغ بر هشت میلیارد ریال ساخته شده است.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه سالن شهدای روستای شورین در اختیار شوراهای اسلامی روستا و هیئت بومی محلی استان قرار می‌گیرد، اضافه کرد: امیدواریم که این سالن خواستگاه قهرمانان و پهلوانان نامی استان همدان باشد.

     ورزشکاران، سفیران فرهنگی ایران

در ادامه رئیس فدراسیون ورزش روستایی و بازی‌های بومی محلی استان همدان با تاکید بر اینکه مردم صاحبان اصلی این انقلاب هستند، گفت: فلسفه وجودی این فدراسیون بر اساس تفکر بسیجی و انقلابی استوار است.

غلامرضا جعفری احیا و ترویج ورزش‌های بومی را یکی از وظایف اصلی این فدراسیون دانست و افزود: به هیچ وجه نباید به مسائلی مانند چاه نفت، پول و غیره بسنده کنیم بلکه ورزش ما باید معرف کشورمان باشد.

این مقام مسئول با اشاره به اینکه فرهنگ ورزش کردن را باید از کودکی آموخت، افزود: درصدد هستیم با اجرای طرح و برنامه‌های آموزشی، مهارت‌های ورزشی را به کودکان بیاموزیم و علاقه به این رشته را در کودکان نهادینه کنیم. 

وی در پایان با تاکید بر اینکه پهلوانان سفیران فرهنگی ما هستند، یادآور شد: مقام معظم رهبری نیز بر مسئله ورزش بسیار سفارش کرده‌اند.

     ورزش راهکاری برای اجتناب از آسیب‌های اجتماعی

در پایان دهیار روستای شورین ضمن تسلیت ایام سوگواری حضرت زهرا(س) اذعان کرد: امیدواریم افتتاح این پروژه مبنای توسعه و ارتقای ورزش روستا باشد.

کمال رضایی ادامه داد: قطعا یکی از بهترین و کاربردی‌ترین راهکارهای نجات جوانان از معرض آسیب‌های اجتماعی ترغیب آن‌ها به ورزش است.

وی با اشاره به اینکه روستای شورین در حوزه ورزش حرف برای گفتن دارد، عنوان کرد: این روستا در 10 رشته ورزشی فعال است.

گفتنی است در ادامه سه پروژه دیگر شامل نخستین نمایشگاه کارآفرینان و جشنواره فرهنگی ورزشی روستای کنجینه، دبستان امام خمینی(ره) روستای ابرو و پایگاه سلامت شهری امید اکباتان نیز با حضور مسئولین افتتاح شدند که مشخصات آن‌ها به شرح زیر است:

نخستین نمایشگاه کارآفرینان و جشنواره فرهنگی ورزشی روستای کنجینه در راستای معرفی کسب و کارهای روستا، معرفی مشاغل خانگی و فروش محصولات روستا برگزار شده که مشتمل بر بخش‌هایی مانند مسابقه سفره‌آرایی و پخت غذاهای محلی، ویزیت رایگان پزشک، خاطرات روستا در قالب عکس، خانه بوم‌گردی و غیره است.

دبستان امام خمینی (ره) روستای ابرو که احداث آن از سال 1391 آغاز شده بود با مساحتی حدود 600 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 550 میلیون تومان احداث و به بهره‌برداری رسید.

پایگاه سلامت شهری امید اکباتان نیز با مساحتی قریب به 120 متر مربع و با اعتباری بالغ بر 450 میلیون تومان به بهره‌برداری رسید.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی