کد خبر : 5794

مدیرکل استاندارد استان همدان مطرح کرد:

ارتقای هشت پله‌ای ایران در سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO)

استاندارد مولود انقلاب اسلامی صدور حکم ابطال 69 پروانه در سال جاری

ارتقای هشت پله‌ای ایران در سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO)

سپهرغرب، گروه خبر - طیبه اسدبیگی: مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به اینکه رتبه کشور در سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) از 29 به 21 ارتقا یافته، اظهار کرد: 54 گواهینامه وارداتی و 557 گواهینامه صادراتی طی یک سال گذشته صادر شده‌است.

محمد مددی روز گذشته در جمع خبرنگاران با بیان اینکه استاندارد مولود انقلاب اسلامی است، افزود: نهاد استاندارد در کشور ما سابقه طولانی دارد.

وی با اشاره به اینکه این مجموعه از اوایل دهه 80 با زیرساخت‌های لازم مورد بهره‌برداری قرار گرفت، اذعان کرد: استاندارد محدود به سیستم دولتی و حاکمیتی نیست و عقبه قوی دارد.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه 25 آزمایشگاه همکار در حوزه‌های مختلف در استان خدمات استاندارد‌سازی و آزمایشگاهی به کارکنان ارائه می‌دهند، ابراز کرد: 35 سند استاندارد ملی تدوین شده که به‎عنوان سند بالادستی مورد استفاده قرار می‌گیرد.

مددی با اشاره به اینکه رتبه کشور در سازمان بین‌المللی استاندارد (ISO) از 29 به 21 ارتقا یافته، اظهار کرد: 54 گواهینامه وارداتی و 557 گواهینامه صادراتی طی یک سال گذشته صادر شده‎است.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: 400 مدیر کنترل کیفی در واحدهای خدماتی استان پروانه صلاحیت دریافت کرده و به کار گرفته شده‌اند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه در حوزه فنی هشت شرکت بازرسی ذی‌صلاح با امکانات سخت‌افزاری و نرم‌افزاری داریم، تصریح کرد: از این تعداد یک شرکت مربوط به استان و هفت شرکت ملی است که در مجموعه استان سرمایه‌گذاری کرده و به کاربران خدمات استاندارد‌سازی ارائه می‌کنند.

مددی مدیران کنترل کیفیت را یکی از بازوان اداره کل استاندارد دانست و افزود: بیش از هشت هزار نفر ساعت برای مدیران کنترل کیفیت و 340 نفر ساعت برای کارشناسان استاندارد، دوره‌های آموزشی برگزار کرده‌ایم.

وی با بیان اینکه یک هزار و 402 فرآورده در استان تولید می‌شود که مشمول استاندار اجباری هستند ادامه داد: از این تعداد بیش از 900 فرآورده دارای پروانه کاربرد نشان استاندار بوده و 600 مورد در حال تملیک، تعلیق یا متقاضی دریافت پروانه هستند.

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه سازمان استاندارد جزء نخستین دستگاه‌هایی است که در استقرار دولت الکترونیک موفق بوده اظهار کرد: هشت سامانه به صورت تخصصی در اداره استاندارد فعالیت دارند.

مددی با اشاره به اینکه 490 تاییدیه آسانسور در سال جاری صادر کرده‌ایم افزود: سال 95 بسیاری از آسانسورهای دستگاه‌های دولتی را به دلیل نقص فنی بستیم، در سال جاری با استفاده از اعتبارات داخلی مجموعه 40 آسانسور را انتخاب کرده و به صورت تصادفی چک کردیم.

وی با بیان اینکه تعداد 78 پروانه کاربرد علامت استاندارد اجباری (کالا و محصولات) طی یک سال گذشته صادر کرده‌ایم اذعان کرد: 470 مورد نیز بازرسی از تجهیزات شهربازی و تجهیزات زمین بازی صورت گرفته است.

مدیرکل استاندارد استان همدان با اشاره به اینکه خدمات ما تا رسیدن به نقطه مطلوب فاصله زیادی دارد ادامه داد: روند مثبتی را در پیش گرفته و امیدواریم با شتاب بیشتری پیش برویم تا خدمات شایسته‌ای به مردم ارائه کنیم.

مددی با اشاره به اینکه در سال جاری حکم ابطال 69 پروانه صادرشده که بیشتر در حوزه صنایع غذایی بوده است اظهار کرد: واحد‌های مذکور باید در تاریخ اعلام شده اقدام به رفع حکم کنند.

وی با اشاره به غیر استاندارد بودن 700 زمین بازی دراستان همدان اعلام کرد: از 470 شهربازی در سطح استان بازدید به عمل آمده، از این تعداد 292 مورد در سامانه ثبت شده که 241 مورد از آن تأیید و 51 مورد پلمپ یا در مرحله فک پلمپ هستند. 

مدیرکل استاندارد استان همدان با بیان اینکه از 37 واحد تولیدی طلاسازی در همدان به صورت تصادفی نمونه‌برداری شده تصریح کرد: دو واحد حکم عدم انطباق بحرانی داشته‌اند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی