کد خبر : 5801

استاندار لرستان:

هنرصنعت فرش از مصادیق اقتصاد درون‌زا است

تأمین مالی بازارچه فرش

هنرصنعت فرش از مصادیق اقتصاد درون‌زا است

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار لرستان با تأکید بر اینکه هنرصنعت فرش از مصادیق اقتصاد درون‌زا و برون‌نگر است، گفت: برای تکمیل بازارچه فرش لرستان کمک مالی خواهیم کرد.

سید موسی خادمی روز گذشته در مراسم رونمایی از پنج نقشه فرش لری با اشاره به اینکه امروز معرفی فرهنگ غنی مردم لرستان به جهانیان از دریچه فرش ممکن می‌شود، اظهار کرد: واقعیت این است که یکی از مهم‎ترین محورهای اقتصاد مقاومتی، توجه به اقتصاد درون‎زا و برون‎نگر است و فرش دستباف هنرصنعتی است که در این حوزه جای می‌گیرد.

وی با بیان اینکه یکی از مزیت‌های نسبی کشور و استان‌های ما فرش دستباف است، تصریح کرد: این هنرصنعت به‎طور کامل درون‎زا است و ریشه در استعدادهای ما دارد.

استاندار لرستان افزود: یکی از معیارهای درون‎زا بودن یعنی همین که کاملاً متکی به دانش و استعداد درونی باشیم، ای‎کاش هزینه‌هایی که در طول سال در جاهایی که مزیت نسبی ما نبوده انجام‎داده‎ و نتوانسته‎ایم به جایی برسیم را روی فرش هزینه می‌کردیم.

خادمی با تأکید بر اینکه فرش یک صنعت برون‎نگر بوده چراکه یکی از اقلام صادراتی کشور است و مشخصه و ویژگی آن این بوده که از قدیم اروپایی‌ها و آمریکایی‌ها خواهان آن بوده‏‎اند، اذعان کرد: حوزه فرش دستباف مطابق با معیارهای روز اقتصاد است.

وی با اشاره به اینکه خوشه فرش در استان ما تشکیل شده‎است و قطعاً ارزش‎افزوده می‌آورد و خطرپذیری کار را کاهش می‌دهد، ادامه داد: بازریابی و فروش باید در خوشه فرش تعریف شود و مسؤول خوشه فرش باید کسی باشد که مشکل بازار را حل کند.

استاندار لرستان با بیان اینکه به دنبال این هستیم تا موضوع خوشه فرش را در استان به نتیجه برسانیم و در تأمین مالی و آموزش کمک می‌کنیم، خاطرنشان کرد: ایجاد بازارچه دائمی آغازشده و قول می‌دهم تأمین منابع کنیم تا به‎زودی بهره‎برداری شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی