کد خبر : 5803

معاون امور اقتصادی استانداری کرمانشاه:

باید سرانه مصرف آبزیان را به متوسط کشور نزدیک کنیم

باید سرانه مصرف آبزیان را به متوسط کشور نزدیک کنیم

سپهرغرب، گروه خبر: معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه گفت: باید سرانه مصرف آبزیان را به متوسط کشور نزدیک کنیم.

هدایت حاتمی معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار کرمانشاه در مراسم افتتاح بازار عرضه آبزیان در کرمانشاه که روز گذشته و در ششمین روز دهه مبارک فجر برگزار شد، با اشاره به ضرورت راه‌اندازی چنین بازارهایی، ابراز امیدواری کرد که در سایر مناطق و شهرستان‎های استان نیز شاهد برپایی چنین بازارهایی باشیم.

وی با تأکید بر ضرورت گنجاندن آبزیان در سبد غذایی خانوارها، افزود: باید سرانه مصرف آبزیان استان را به میانگین کشوری نزدیک کنیم.

مدیرکل شیلات کرمانشاه نیز در حاشیه افتتاح این بازار اظهار کرد: امیدواریم راه‌اندازی این بازار بتواند در ارتقای سرانه مصرف آبزیان در استان اثرگذار باشد.

سید فرزاد افضلی سرانه مصرف آبزیان در استان کرمانشاه را 9.5 کیلوگرم در سال اعلام کرد و افزود: باوجود تلاش‎هایی که در سال‎های اخیر برای افزایش سرانه آبزیان صورت گرفته، اما هنوز فاصله یک و نیم کیلو گرمی تا رسیدن به میانگین کشور که 11 کیلوگرم است، داریم.

وی با اشاره به افزایش دو هزار تنی محصولات شیلاتی در استان کرمانشاه طی سال جاری نسبت به سال گذشته، اظهار کرد: امسال درمجموع 15 هزار و 125 تن انواع محصولات شیلاتی در استان تولید شد.

مدیرکل شیلات کرمانشاه با اشاره به تولید 50 تنی ماهیان خاویاری در استان کرمانشاه در سال، افزود: در تلاشیم تا کرمانشاه را به‎عنوان قطب تولیدات کشور معرفی کنیم.

گفتنی است؛ این بازار در زمینی به مساحت 700 مترمربع با سرمایه‌گذاری چهار میلیارد ریال و اشتغال‌زایی 14 نفر ایجاد شده و قرار است در این بازار که در محل بلوار تاق بستان، جنب فروشگاه زنجیره‎ای رفاه احداث شده، محصولات شیلاتی به شکل خام و پخته عرضه شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی