کد خبر : 5804

سوت نخستین قطار گردشگری در لرستان به صدا در‌می‌آید

سوت نخستین قطار گردشگری در لرستان به صدا در‌می‌آید

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری لرستان گفت: نخستین قطار گردشگری استان در 12 اسفند ماه سال جاری رونمایی و در 29 اسفند به مقصد لرستان حرکت می‌کند.

سید امین قاسمی روز گذشته در جمع خبرنگاران اظهارکرد: در پی بازدید مونسان رئیس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری کشور و بازدید از مسیر راه‌آهن لرستان نخستین قطار گردشگری استان در 12 اسفند ماه سال جاری رونمایی و در 29 اسفند به مقصد لرستان حرکت می‌کند. 

وی افزود: قطار گردشگری لرستان شامل ریل‌باس مدرن با ظرفیت 336 صندلی در چهار واگن و طی مسافت 74 کیلومتر با مبدا شهرستان دورود تا ایستگاه کشور در ایام نوروز با عبور از 19 ایستگاه رفت و برگشت و بلاک‌های بین ایستگاهی است.

دبیر ستاد خدمات سفر استان لرستان با اشاره به مناظر بکر و بی‌نظیر در مسیر این قطار تصریح کرد: آبشارهای زیبای بیشه، آب گرمه، عیدانه، جلوه‌های بی‌نظیر از زندگی روستایی در آب شباندر، چشمه آب درمانی گوگردی چم سنگر، شاهکار مهندسی صنعت حمل و نقل ریلی در ایستگاه سپیدشت در کنار رودخانه خروشان سزار،کوه‌های سر به فلک کشیده، تونل‌ها و پل‌های راه‌آهن ثبت شده در فهرست آثار ملی از جمله جلوه‌های ویژه و جاذبه‌های گردشگری در مسیر حرکت این قطار گردشگری است.

قاسمی عنوان کرد: اقامت در اقامتگاه‌های بومگردی، طبخ و سرو غذاهای بومی و اجرای موسیقی محلی در طی این مسافرت ریلی در کنار بازدید از آثار تاریخی شهرهای خرم آباد و بروجرد مانند قلعه فلک الافلاک، مساجد تاریخی بروجرد و جاذبه‌های طبیعی گردشگری شهرستان الیگودرز از برنامه‌های در نظر گرفته شده در پکیج گردشگری این قطار است که به همت شرکت حامی گشت گهر و حمایت این اداره کل راه اندازی می‌شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی