کد خبر : 5809

تا پایان بهمن‌ماه جاری؛

سهام عدالت دهک‌های اول تا سوم جامعه پرداخت می‌شود

سهام عدالت دهک‌های اول تا سوم جامعه پرداخت می‌شود

سپهرغرب، گروه ایران و جهان: معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌ جنوبی گفت: تا پایان بهمن‌ماه جاری تمام کسانی که شماره شبای حساب خود را ثبت کرده و جزء دهک‎های اول تا سوم جامعه هستند، سود سهام عدالت خود را دریافت می‌کنند.

محمد بهروزی روز گذشته اظهار کرد: در مقطعی که برای ثبت‌نام سهام عدالت پیشنهاد شد، 568 هزار نفر در استان ثبت‌نام و شماره‌‌حساب معتبر ثبت کردند.

وی افزود: در استان 130 هزار نفر زیر پوشش نهادهای حمایتی بوده که تخفیف کامل و یا 50 درصد برای آن‌ها اعمال شده و سود خود را دریافت کرده‌اند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌ جنوبی به دلیل دریافت و یا عدم دریافت سود سهام عدالت اشاره کرد و گفت: شرکت‌های سرمایه‌پذیر باید سود قابل‌ تقسیم بین سهام‌داران را به سازمان خصوصی‌سازی بدهند که تا هشت ماه فرصت واریز این سود را دارند.

بهروزی ادامه داد: شرکت‌ها تا این مقطع یک‌هزار و 100 میلیارد تومان در اختیار سازمان خصوصی‌سازی قرار داده‌اند.

وی با بیان اینکه طی اولویت دادن به دهک‌های پایین جامعه از آبان‌ماه سود سهام عدالت به‌صورت آرام به سهام‌داران پرداخت شده است، یادآور شد: تا پایان بهمن‌ماه جاری تمام کسانی که شماره شبای حساب خود را ثبت کرده و جزء دهک‎های اول تا سوم جامعه هستند، سود سهام عدالت خود را دریافت می‌کنند.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه بیش از 15 هزار نفر در استان تاکنون شماره شبای حساب خود را ثبت نکرده‌اند، اضافه کرد: در حال حاضر امکان ثبت این شماره وجود دارد و از تمامی افراد خواسته می‌شود در اولین فرصت اقدام به ثبت شماره شبای حساب خود کنند تا در واریز سود سهام عدالت با مشکل مواجه نشوند.

بهروزی ادامه داد: تمام مشمولین باید تا پایان اردیبهشت‌ماه بر اساس قانون سود سهام عدالت خود را دریافت کنند.

وی با اشاره به اینکه سود سهام عدالت طی دو مرحله واریز شده، گفت: سود سهام در سال 95 و 96 یکجا به حساب مشمولین سهام عدالت واریز شده است.

معاون اقتصادی اداره کل امور اقتصاد و دارایی خراسان‌ جنوبی با بیان اینکه در استان حدود چهار هزار و 700 نفر تتمه سود ارز خود را پرداخت کرده‌اند، اضافه کرد: افرادی که مشمولین سهام عدالت در استان بوده و تا روز گذشته فوت کرده‌اند، بیش از 36 هزار نفر هستند که وارثین آن‌ها می‌توانند با مراجعه به دفاتر پیشخوان دولت و در دست داشتن مدارک و شرایط لازم، این سود را تأیید و تقسیم کنند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی