کد خبر : 5826

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان گفت:

کسب رتبه نخست جامعه قرآنی استان در ارزیابی ملی

شرکت16 هزار نفر در جشنواره« در امتداد نور»

کسب رتبه نخست جامعه قرآنی استان در ارزیابی ملی

سپهرغرب، گروه خبر - طیبه اسدبیگی: مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه جامعه قرآنی استان در ارزیابی ملی رتبه نخست را کسب کرده افزود: جامعه قرآنی استان همیشه پیشتاز بوده است بالاخص در برگزاری جشن پیروزی انقلاب که از ابتدای سال برای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن چهلمین سالگرد آن تلاش کرده‌اند.

حجت السلام علی دشتکی روز پنجشنبه در آیین اختتامیه جشنواره «در امتداد نور» که در حسینیه امام خمینی (ره ) برگزار شد با بیان اینکه انقلاب اسلامی یکی از دستاوردهای قیام فاطمی است قیامی که هدف آن حفظ و گسترش اسلام بود اظهار کرد: رقم زننده این فجر امام (ره) بود، ایشان حیات مجدد به جامعه اسلامی و ملت‌های مسلمان به ویژه ایران بخشیدند.

وی با اشاره به اینکه شهدا درسشان را در مکتب فاطمی و امام خمینی (ره) آموختند عنوان کرد: مقام معظم رهبری نیز ناخدای کشتی سعادت بخش انقلاب اسلامی ایران است، انقلابی که همه مرزهای جغرافیایی، فکری و اندیشه‌ای را بین منطقه، مسلمانان و غیر مسلمان درنوردیده است.

وی با اشاره به اینکه قبل از انقلاب اسلامی کسی جرأت نداشت که به ظلم و ستم‌های استکبار و صهیونیسم اعتراضی کند تصریح کرد: اما امروزه از دورترین نقطه دنیا و گوشه گوشه جهان صدای ظلم‌ستیزی و مقابله با طاغوت، تهجر و صهیونیسم به گوش می‌رسد.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با بیان اینکه انقلاب اسلامی ایران بر مبنای قرآن و عترت است، به آیه‌ای از قران کریم اشاره و اظهار کرد: بزرگترین درس انقلاب اسلامی برای رسیدن به سعادت و خوشبختی استقامت است.

حجت السلام دشتکی با بیان اینکه استقامت در برابر دشمنان باعث نزول رحمت و ملائکه می‌شود ادامه داد: دشمن این را فهیمده که اگر انقلاب اسلامی ایران به استقامت خود ادامه دهد همه چیز از دست آن‌ها خارج می‌شود.

وی خطاب به دشمنان ایران اسلامی گفت: برای مقابله با نظام جمهوری اسلامی دیگر دیر شده است، آن‌ها باید بدانند که استقامت 40 ساله، ملت ایران را به اوج رسانده و امروز روزی است که خداوند رحمتش را بر ما نازل می‌کند.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان به هشت سال دفاع مقدس اشاره کرد و با بیان اینکه آن‌روزها که توان دفاعی نداشتیم مقاومت کرده و پیروز شدیم ادامه داد: امروز که توان دفاعی و فکری ملت ایران چندین برابر شده، عبور از آن کار آسانی نیست.

حجت السلام دشتکی با بیان اینکه جوانان باید بدانند که ترس استعمار از موانعی است که انقلاب برای آن‌ها ایجاد کرده و می‌خواهند با تفرقه‌افکنی بین ایرانیان موانع را به دست خود ملت ایران از پیش روی برداند گفت: آنها نمی‌دانند که مردم ایران پای نظام و رهبر ایستاده و زحمت و خون شهدا را هدر نخواهند داد.

وی گفت: دشمن باید بداند که ملت ایران به عنوان قله اوج در جهان مطرح بوده و همین امر باعث وحشت دشمن شده است باید از همین وحشت برای پیروزی استفاده کنیم.

مدیرکل تبلیغات اسلامی استان همدان با اشاره به اینکه 14 هزار برنامه با 53 سر فصل در جشنواره در امتداد نور برگزار شد تصریح کرد: 16 هزار نفر در 15 رشته تخصصی در این جشنواره شرکت کردند.

حجت السلام دشتکی تاکید کرد: با شرکت در جشن پیروزی چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی فهم و بصیرت دینی را به نمایش بگذاریم و مجددا دشمن را در مسیر یاس و ناامیدی و حسرت قرار دهیم.

وی با بیان اینکه جامعه قرآنی استان در ارزیابی ملی رتبه اول را کسب کرده افزود: جامعه قرآنی استان همیشه پیشتاز بوده است بالاخص در برگزاری جشن پیروزی انقلاب که از ابتدای سال برای هرچه با شکوه‌تر برگزار شدن چهلمین سالگرد آن تلاش کرده‌اند.

در ادامه مراسم یکی از اساتید حوزه و دانشگاه در پاسخ به شبه‌ای که چرا رهبری برای حل این همه مشکل در جامعه ورود نمی‌کند گفت: مسئولیت هر شخص به میزان اختیارات اوست رهبری نیز بر اساس قانون اساسی رفتار می‌کند که بسیاری از کارها از اختیار ایشان خارج است.

مجتبی حسینی یمین با بیان اینکه رهبر فقط می‌تواند بر حسن اجرای سیاست‌ها نظارت داشته باشد اظهار کرد: ایشان با توجه به قانون اساسی نظر می‌دهد نه بر اساس نظر من و شما، ضمن اینکه ما جمهوری اسلامی داریم نه حکومت اسلامی و باید به قواعد جمهوریت پایبند باشیم.

در پایان نیز از برگزیدگان این جشنواره تجلیل به عمل امد.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی