کد خبر : 5833

جشنواره‌های هنری مؤثرترین ابزار معرفی استان کرمانشاه

جشنواره‌های هنری مؤثرترین ابزار معرفی استان کرمانشاه

سپهرغرب، گروه خبر: معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه با بیان اینکه نگاه مجموعه استان به توسعه جشنواره‌هاست، افزود: جشنواره‌های فرهنگی و هنری مؤثرترین ابزار برای معرفی استان کرمانشاه هستند.

محمدابراهیم الهی‌تبار در نشست با انجمن سینماگران جوان استان با اشاره به اهمیت کارهای هنری و سینمایی در دنیای امروز، تصریح کرد: اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی استان جشنواره فیلم شبدیز را جزء برنامه‌های سال آینده خود قرار دهد.

وی گفت: توسعه با انسان‌های توانمند رخ می‌دهد و انسان‌های توانمند با تغییر رفتارها پرورش پیدا می‌کنند و به بالندگی فرهنگی می‌رسند.

این مقام مسئول تصریح کرد: یکی از ثروت‌های استان کرمانشاه غنای فرهنگی است که تبدیل فعالیت‌های فرهنگی به پروژه و برنامه جهت‌گیری استان بوده، یکی از تکالیف اداره کل ارشاد نیز شناساندن زیبایی‌های استان است.

الهی‌تبار با بیان اینکه پیشنهاد دادم موضوع سؤال امسال از دانش‌آموزان برداشت از تعبیر «کرمانشاه چهره زیبای ایران اسلامی» باشد، گفت: این ایده چند هدف دارد که یکی از آن‌ها معطوف شدن اذهان به دارایی‌ها و ظرفیت‌های استان و تقویت احساس هویت و پدیداری باورهای جدید با تغییر نگاه‌هاست.

وی بیان کرد: استان کرمانشاه ظرفیت و زیرساخت لازم را برای برگزاری جشنواره‌ها دارد و جشنواره‌ها می‌توانند برای استان آورده اقتصادی داشته باشند.

معاون سیاسی، امنیتی و اجتماعی استاندار کرمانشاه این مهم که جشنواره‌های استان در تقویم وزارت فرهنگ و ارشاد جای بگیرند را عنوان کرد و افزود: از اینکه جشنواره فیلم شبدیز نیز در این تقویم باشد، استقبال می‌کنیم.

الهی‌تبار بیان کرد: کرمانشاه می‌تواند در حوزه‌های تخصصی هدف سفر قرار بگیرد، جشنواره‌ها می‌توانند رقم‌زننده چنین اتفاقی باشند.

وی تصریح کرد: با گنجاندن جشنواره فیلم شبدیز در برنامه سال آینده اداره کل فرهنگ و ارشاد استان، مشکلات اعتباری و کمبود امکانات از سر راه برگزاری این جشنواره برداشته می‌شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی