کد خبر : 5834

ارائه 40 خدمت با اعتبار 1500 میلیارد تومان

220 هزار لرستانی بیمه شدند

ارائه 40 خدمت با اعتبار 1500 میلیارد تومان

سپهرغرب، گروه خبر: انقلاب اسلامی ایران درحالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد آن را در ارائه 40 نوع خدمت تأمین اجتماعی با صرف سالانه یک‌هزار و 500 میلیارد تومان اعتبار و پوشش بیمه‌ای 220 هزار لرستانی می‌توان دید.

چهل‌سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی بوده که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب‌ها، سختی‌ها و دشمنی‌ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده است. حالا در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران قرار گرفته تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مؤمن و انقلابی با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به‌عنوان یک الگو ثابت شود.

در این چهل سال با همت و تلاش مردم، جوانان و مسئولان و با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته است؛ به‌طبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته است سهم خود را ایفا کند و موفقیت‌هایی کسب کند که اکنون در چهل‌سالگی انقلاب با یادآوری آن‌ها و با افتخار به گذشته می‌توان امیدوارانه به افق‌های پیش روی توسعه چشم دوخت.

هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر سعی داریم طی انتشار گزارش‌هایی از دستاوردهای چهل‌ساله انقلاب اسلامی ایران در لرستان، به بررسی موفقیت‌های حاصل‌شده و ظرفیت‌ها و استعدادهای بالقوه این استان بپردازیم. در این گزارش نتایج حاصل از تلاش مسئولان در حوزه خدمات تأمین اجتماعی در لرستان را می‌خوانید.

     افزایش بیمه‌شدگان لرستان از 7 هزار به 220 هزار نفر

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان در سخنانی با اشاره به اینکه در آستانه چهل‌سالگی انقلاب اسلامی ایران برشمردن خدمات انقلاب و اطلاع‌رسانی در این حوزه ضروری است، اظهار کرد: در سال 56 تعداد کل بیمه‌شده‌های لرستان هفت هزار نفر بوده که امروز جامعه زیر پوشش اصلی بیمه به 220 هزار نفر افزایش یافته است.

علی جهانی با بیان اینکه ضمن احتساب افراد خانواده بیش از 800 هزار نفر در لرستان بیمه‌شده مستمری‌بگیر هستند، تصریح کرد: 40 هزار کارگاه صنعتی و صنفی در لرستان داریم که با ما تعامل بیمه‌ای دارند و ماهانه حق بیمه پرداخت می‌کنند.

     سالانه بیش از 1500 میلیارد تومان در لرستان هزینه می‌کنیم

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با تأکید بر اینکه بیش از 70 هزار نفر مستمری‌بگیر در استان داریم که جامعه زیر پوشش آن‌ها بیش از 280 هزار نفر می‌شود و ماهانه بیش از 100 میلیارد تومان حقوق می‌گیرند، افزود: متوسط هزینه‌های کوتاه‌مدت و درمانی تأمین اجتماعی لرستان ماهانه 140 میلیارد تومان است و سالانه بیش از یک‌هزار و 500 میلیارد در استان هزینه می‌کنیم.

جهانی یادآور شد: ما بیش از 40 نوع خدمت ارائه می‌دهیم که شامل مستمری، کمک‌هزینه ازدواج، کمک‌هزینه بارداری، کمک‌هزینه بیماری، وسایل کمک‌پزشکی، بیمه بیکاری و غیره است.

     40 نوع خدمت الکترونیک ارائه می‌دهیم

وی با اشاره به اینکه جهت پاسخگویی به این جامعه گسترده باید چند مؤلفه ازجمله توسعه سازمانی، ارتقای کیفیت خدمات و مشتری‌مداری محقق می‌شد، خاطرنشان کرد: امسال توانستیم دستگاه برتر در حوزه توجه به مصرف‌کنندگان باشیم.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان اینکه در چهلمین سال پیروزی انقلاب 40 نوع خدمت الکترونیک ارائه می‌دهیم و بیش از 10 سامانه الکترونیک داریم، تصریح کرد: مخاطبین ما خدمات خود را امروزه مبتنی بر شاخص‌ها و کدها و مشخصات اطلاعاتی خود می‌گیرند.

     فعالیت 12 درمانگاه تخصصی و پلی‌کلینیک و 3 بیمارستان تأمین اجتماعی

جهانی ادامه داد: امسال عملاً دفترچه را حذف و یک رابطه الکترونیک برقرار کردیم و اگر دفترچه‌ای وجود دارد، صرفاً برای منظور کردن اطلاعات افراد است و در آینده تنها با کد ملی آن‌ها خدمات می‌دهیم و تمام مراکز درمانی ما نیز وارد سایت اطلاعاتی می‌شوند.

وی با اشاره به اینکه در بخش درمان 12 درمانگاه تخصصی و پلی‌کلینیک و سه بیمارستان در لرستان داریم، افزود: سازمان تأمین اجتماعی دومین تولیدکننده درمان کشور و نخستین تولیدکننده درمان استاندارد مطابق با معیارهای جهانی است.

     ضریب پوشش بیمه‌ای 40 درصدی در لرستان

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان با بیان اینکه سه هزار مقرری‌بگیر بیمه بیکاری در استان داریم، تصریح کرد: ضریب پوشش بیمه‌ای در اوایل انقلاب تقریباً نزدیک هشت درصد بوده و اکنون بیش از 40 درصد جامعه زیر پوشش هستند.

جهانی با تأکید بر اینکه بیش از 60 درصد بیمه‌شدگان اجباری هستند و در کارگاه‌ها کار می‌کنند و شاغل‌اند، ادامه داد: 40 درصد بیمه‌شده‌ها نیز مشمول کمک دولت یا خویش‌فرما هستند؛ در کشور لرستان جزء استان‌هایی است که بیشترین بیمه‌شده مشمول کمک دولت را دارد.

     پوشش بیمه‌ای 70 هزار قالیباف، کارگر ساختمانی و راننده

وی با اشاره به اینکه در بخش قالیبافان، کارگران ساختمانی و رانندگان استان 70 هزار نفر جمعیت زیر پوشش بیمه هستند که دولت برای پوشش بیمه‌ای این طیف گسترده حمایت‌های لازم را دارد، اظهار کرد: در مورد بیمه‌شده‌های کارگری، قالیباف، راننده و مددجویان تقریباً سهم کارفرما را دولت پرداخت می‌کند؛ به‌طور متوسط دولت با هدایت سازمان تأمین اجتماعی برای هر نفر 300 هزار تومان می‌پردازد.

مدیرکل تأمین اجتماعی لرستان خاطرنشان کرد: قریب به 30 هزار کارگر ساختمانی در لرستان متوسط ماهی 90 هزار تومان برای بیمه خود پرداخت می‌کنند.

به هر روی امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق‌های رشد و توسعه توسط جوانان مؤمن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی