کد خبر : 5837

فاز نخست اتصال ایلام به خط ریلی کشور ‌شروع می‌شود‌

فاز نخست اتصال ایلام  به خط ریلی کشور ‌شروع می‌شود‌

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار ایلام اتصال این استان به خط ریلی کشور را از مطالبات مردم عنوان کرد و گفت: ‌فاز نخست اتصال ایلام به خط ریلی کشور به‌زودی شروع می‌شود.

قاسم سلیمانی‌دشتکی در جمع خبرنگاران با تشریح وضعیت استان، اظهار کرد: وضعیت فعلی ایلام با قبل از انقلاب قابل مقایسه نیست و این استان در همه شاخص‌ها پیشرفت چشمگیری داشته است.

وی با بیان اینکه پیشرفت‌ها با اتحاد و هم‌افزایی بین ملت و امام به‌وجود آمد، افزود: همین اتحاد نیز امروز باعث شده انقلاب اسلامی تثبیت شود و دشمنان با وجود توطئه, تهدید و تحریم‌ نتوانند کاری از پیش ببرند.

استاندار ایلام تصریح کرد: ملت و نظام ما مشکلات زیادی را در طول چهل سال گذشته تحمل کرده است، اما با وجود همه آن مشکلات در برابر آمریکا و هم‌پیمانانش ایستادیم و امروز قدرتمندتر از گذشته به راه خود ادامه می‌دهیم.

وی به مقایسه استان ایلام کنونی در برخی شاخص‌ها با قبل از انقلاب پرداخت و گفت: این استان به لحاظ وضعیت راه‌ها در سال 57 هیچ بزرگراهی نداشت، اما امروز 143 کیلومتر بزرگراه در استان احداث شده است.

سلیمانی‌دشتکی با بیان اینکه قبل از انقلاب تنها 300 متر تونل در استان وجود داشت، بیان کرد: استان ایلام هم‌اکنون دارای 11.5 کیلومتر تونل است.

وی به حوزه سدها اشاره و اظهار کرد: قبل از انقلاب در این استان هیچ سدی احداث نشده بود، اما ایلام اکنون چهار سد با سه میلیارد و 300 میلیون مترمکعب حجم ذخیره آبی دارد.

سلیمانی دشتکی به وضعیت آب آشامیدنی سالم نیز پرداخت و گفت: به برکت انقلاب تمام روستاهای بالای 10 خانوار این استان از آب شرب سالم و بهداشتی بهره‌مند هستند، درحالی که این آمار قبل از انقلاب تنها 17 روستا بود.

استاندار ایلام با ارائه آماری از حوزه برق و میزان بهره‌مندی مردم استان از این نعمت، تصریح کرد: تمام روستاهای بالای ده خانوار استان هم‌اکنون دارای برق هستند، درحالی که قبل از انقلاب فقط 10 روستای استان از نعمت برق بهره‌مند بودند.

وی همچنین با بیان اینکه در استان ایلام قبل از انقلاب گاز وجود نداشت، گفت: برای 23 شهر استان عملیات گاز‌رسانی انجام و سه شهر دیگر نیز تا پایان سال گازرسانی می‌شوند.

سلیمانی‌دشتکی به یکی از مطالبات مردم که اتصال این استان به خط ریلی کشور است نیز پرداخت و اظهار کرد: فاز نخست اتصال استان به خط ریلی کشور به‌زودی شروع می‌شود.

استاندار ایلام در بخش دیگری از سخنانش به میزان صادرات 1.5 میلیارد دلاری از مرز مهران اشاره کرد و گفت: ‌‌عملیات پتروشیمی مهران به‌زودی آغاز می‌شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی