کد خبر : 5452

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان:

طرح مشاغل خانگی گامی مؤثر برای اشتغال بهبود یافتگان است

طرح مشاغل خانگی گامی مؤثر برای اشتغال بهبود یافتگان است

سپهرغرب، گروه خبر: دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر استان کردستان گفت: طرح نوین مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی زمینه‌ای مناسب برای کمک به بهبودیافتگان است. 

رحمان حریری در دیدار با رئیس جهاد دانشگاهی استان، ضمن قدردانی از تلاش‌های این نهاد علمی و پژوهشی در راستای توسعه کردستان، اظهار کرد: جهاد دانشگاهی با توجه به دارا بودن ظرفیت و پتانسیل علمی، در راستای تحقق اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر بسیار تأثیرگذار بوده است.

وی با بیان اینکه طرح نوین مشاغل خانگی جهاد دانشگاهی زمینه‌ای مناسب برای کمک به بهبودیافتگان است، عنوان کرد: طرح مشاغل خانگی یکی از مهم‌ترین راه حل‌ها برای کمک به معتادین بهبودیافته است، بر همین اساس ستاد می‌تواند در این زمینه تسهیلات ویژه‌ای به پشتیبانان مشاغل خانگی ارائه بدهد.

دبیر شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر در استان کردستان گفت: حوزه پژوهش و مرکز مطالعات آسیب‌های اجتماعی جهاد دانشگاهی کردستان می‌تواند در رسیدن به اهداف شورای هماهنگی مبارزه با مواد مخدر نقش بسزایی ایفا کند.

حریری در ادامه با بیان اینکه تفاهم‌نامه‌ای بین این دو اداره منعقد می‌شود، افزود: از جهاد دانشگاهی می‌خواهیم که با توجه به دارا بودن توان و قدرت علمی، در زمینه آموزش، پژوهش، افکارسنجی و تربیت‌معلم در حوزه پیشگیری این شورا را کمک کند.

وی در پایان با اشاره به اینکه کاهش اعتیاد باعث آسیب اجتماعی کمتری می‌شود، یادآور شد: در آینده نزدیک می‌خواهیم مرکز کارآفرینی را برای معتادین بهبودیافته راه اندازی کنیم که این مهم می‌طلبد از ظرفیت‌ها و پتانسیل جهاد دانشگاهی کردستان استفاده کنیم.

گفتنی است: در این دیدار معاون فرهنگی جهاد دانشگاهی استان کردستان نیز حضور داشت.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی