کد خبر : 5717

رئیس دانشگاه ایلام:

حلقه توسعه گیاهان دارویی در استان تکمیل شد

حلقه توسعه گیاهان دارویی در استان تکمیل شد

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس دانشگاه ایلام گفت: حلقه توسعه گیاهان دارویی استان در سه سطح تکمیل شده است.

محمد علی‌اکبری اظهار کرد: دانشگاه ایلام با در پیش گرفتن سیاست مبتنی بر اشتغال و مهارت‌محوری ضمن علمی کردن فضای کسب و کار، به اشاعه فرهنگ اشتغال در خارج از بخش دولتی می‌پردازد و به این ترتیب به یک مرکز اشتغال‌محور تبدیل شده است.

وی افزود: کنار دوره‌های کلاسیک که در دانشگاه دایر است، سعی کردیم با هدف اشتغال فارغ‌التحصیلان دوره‌های مهارت‌افزایی و کسب‌وکار و نیز دوره‌های تبدیل ایده به ثروت را نیز در دانشگاه دایر کنیم.

علی‌اکبری با اشاره به اینکه فعالیت‌های مرکز رشد دانشگاه در همین راستا است، ادامه داد: دانشجویان ما سعی می‌کنند قبل از فارغ‌التحصیلی در دانشگاه علاوه بر دوره‌های تحصیلی که رایج است، با فعالیت‌های کسب‌وکار نیز آشنا شوند.

رئیس دانشگاه ایلام تصریح کرد: همچنین سعی شده دانشجویان رشته‌هایی مثل کشاورزی را در قالب شرکت‌های تعاونی جمع کنیم تا بتوانند فعالیت‌های کارآفرینانه داشته باشند.

علی‌اکبری افزود: به این ترتیب دانشجویان را برای محیط بعد از کار آماده می‌کنیم، در حال حاضر محصولاتی که تولید می‌شود به مصرف مرکز استان می‌رسد.

وی افزود: این فعالیت‌ها بیشتر جنبه آموزشی دارند، اما برای فارغ‌التحصیلان سعی شده با مهارت‌هایی که می‌آموزند، بتوانند در قالب شرکت‌های فناور و دانش‌بنیان به فعالیت‌های کسب‌وکار مستقل بپردازند.

این مقام مسئول ادامه داد: با توجه به اینکه مزیت نسبی ایلام گیاهان دارویی است، بر همین اساس سعی کردیم در سه سطح حلقه توسعه گیاهان دارویی استان را تکمیل کنیم.

علی‌اکبری اظهار کرد: در پژوهشکده گیاهان دارویی سعی شده پژوهشگران ما به مطالعه گیاهان و گرفتن اسانس آن‎ها و همچنین حفظ ذخیره گیاه دارویی موجود در استان بپردازند؛ شرکت‌های فناور نیز محصول را تولید و در جامعه ارائه دهند.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی