کد خبر : 5720

استاندار کرمانشاه:

مدیریت زلزله کرمانشاه الگوی کشور شد

مدیریت زلزله کرمانشاه الگوی کشور شد

سپهرغرب، گروه خبر: استاندار کرمانشاه با اشاره به اقدامات استان در زلزله سال گذشته، تأکید کرد: نه‌تنها رئیس‌جمهور بلکه باقی مسؤولان کشور بر الگو شدن این عملکرد تأکید داشته‌اند.

هوشنگ بازوند در نشست با بخشداران استان در استانداری با بیان اینکه نه‌تنها رئیس‌جمهور بلکه باقی مسؤولان کشور بر الگو شدن عملکرد در زلزله سال گذشته تأکید داشته‌اند، گفت: رؤسای قوا و کمیسیون‌های مجلس نیز عملکرد بی‌سابقه و مثبت استان در مدیریت بحران را تأیید کرده‌اند.

وی با بیان اینکه عملکرد بخشداران باید حس دولت‎داری مردم و سرمایه اجتماعی را تقویت کند، تصریح کرد: پایه اصلی توسعه، امید است ازاین‌رو بخشداران باید انگیزه خود را تقویت کنند.

استاندار کرمانشاه اظهار کرد: در شرایط تحریمی، مدیرانی می‌توانند از بحران عبور کنند که تلاش شبانه‌روزی داشته و به تعبیر رئیس‌جمهور بیش از 14 ساعت کار کنند، ازاین‌رو به تلاش مضاعف و شبانه‌روزی نیاز داریم.

بازوند با اشاره به اینکه در زلزله غرب استان، از روز نخست، قرار بر ماندن در کنار مردم تا روز آخر بازسازی بود، افزود: ما اهل عکس و سلفی گرفتن نبودیم، مشکلات باقی‌مانده در بازسازی‌ها اگر پیگیری نشود در آینده مشکل‌ساز خواهند شد.

وی عنوان کرد: زلزله غرب استان 10 هزار میلیارد تومان بار مالی برای دولت داشت که به استان اختصاص‌ یافت اما تبلیغ کافی برای آن نشده‎است؛ باید با بیان اقدامات و خدمات مردم را امیدوار کرد.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه گازرسانی به 264 روستا از ابتدای سال بااعتبار 156 میلیارد تومان که بخشی از آن در هفته دولت انجام شده و بخشی نیز در دهه فجر انجام می‌شود، تصریح کرد: باوجود تنگناها برای هر انشعاب به‌طور متوسط هشت تا 9 میلیون اعتبار اختصاص یافته‌است.

بازوند اذعان کرد: سال 98 برای استان سال «گردشگری و اشتغال» خواهد بود، پس بخشداران روی بوم‌گردی روستاها متمرکز شوند، چراکه تمام زیرساخت‌ها برای روستاهای هدف گردشگری فراهم خواهد شد.

وی ادامه داد: بخشداران از فرصت فضای مجازی برای بیان دستاوردها و اقدامات نهایت استفاده را ببرند که در این راستا نیاز به حضور مضاعف در این فضا احساس می‌شود.

استاندار کرمانشاه با بیان اینکه در چهل‌سالگی انقلاب باید به گذشته افتخار کنیم، تبیین کرد: باوجود سیاه نمایی‌ها و ناکارآمد نشان دادن سیستم، کارهای بزرگی انجام‌شده که نشان‌دهنده رشد و پیشرفت در شاخص‌های جهانی است؛ خدمات دوران پهلوی در بدنه جامعه بسیار کم بود اما امروز خواسته روستائیان تأمین اینترنت پرسرعت است.

بازوند با اشاره به اینکه تعبیر کرمانشاه چهره زیبای ایران اسلامی را باید به فرهنگ عمومی و ادبیات مردم تبدیل کرد، چراکه این جمله برای ما رشد و پیشرفت می‌آورد، اظهار کرد: باید غبار کاذبی که روی ظرفیت‌ها و زیبایی‌های استان را گرفته زدوده شود.

وی خاطرنشان کرد: در زلزله بحران عمیقی داشتیم که همراه با حواشی فراوانی شد، اما با عنایات ویژه رهبری، کمک هیئت دولت و توجه رئیس‌جمهور یک فرصت ایجاد شد و امروز در سرپل ذهاب شهری جدید در حال احداث است.

استاندار کرمانشاه در پایان با بیان اینکه رأی 66 درصدی مردم به مقبولیت عملکرد استان در برنامه فرمول یک، معدل شعور مردم و دریافتشان از عملکرد مدیریت بحران زلزله بود، گفت: تاییدات رئیس‌جمهور در سالگرد زلزله نیز مؤید این عملکرد مقبول است.

 


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی