کد خبر : 5722

ارمغان روشنایی به 2700 روستای لرستان رسید

رشد 3900 درصدی پست‌های برق

ارمغان روشنایی به 2700 روستای لرستان رسید

سپهرغرب، گروه خبر: انقلاب اسلامی ایران در حالی چهل‌ساله می‌شود که دستاورد انقلاب را در روشنایی خانه‌های دو هزار و 715 روستای لرستان و رشد سه هزار و 900 درصدی تعداد پست‌های برق می‌توان دید.

چهل‌سالگی انقلاب طلیعه بلوغ و پیشرفت نهضتی است که با پشت سر گذاشتن همه فراز و نشیب‌ها، سختی‌ها و دشمنی‌ها امروز در اوج قله افتخار ایستاده‌است. حال در چهلمین فجر انقلاب اسلامی مسیر جدیدی پیش روی ایران اسلامی قرار گرفته تا قطار توسعه و آبادانی کشور با تلاش نسل جدید انقلاب و جوانان مؤمن و انقلابی‎اش با سرعت بیشتر به پیش برود و کارآمدی نظام اسلامی به‌عنوان یک الگو ثابت شود.

در این چهل سال، با همت و تلاش مردم، جوانان و مسؤولان و با هدایت‌های رهبر فرزانه انقلاب، ایران در عرصه‌های مختلف علمی، اقتصادی، نظامی، فرهنگی و اجتماعی دستاوردهای چشمگیری داشته که به‌تبع لرستان نیز در این مسیر شکوفایی توانسته سهم خود را ایفا و موفقیت‌هایی کسب کند چنانکه اکنون در چهل‌سالگی انقلاب با یادآوری این موفقیت‌ها و باافتخار به گذشته می‌توان با امیدواری به افق‌های پیش روی توسعه، چشم دوخت.

هم‌زمان با ایام‌الله دهه فجر در این گزارش نتایج حاصل از تلاش متخصصان و مسؤولان در حوزه برق‌رسانی به شهرها و روستاهای لرستان را می‌خوانید.

     اقدامات 40 ساله شرکت برق در لرستان

فریدون خودنیا مدیرعامل شرکت برق لرستان با اشاره به اقدامات 40 ساله شرکت توزیع برق استان، اظهار کرد: تعداد ایستگاه‌های انتقال برق استان قبل از پیروزی انقلاب تنها دو مورد بود.

وی ادامه داد: با اقدامات و برنامه‌ریزی‌های صورت گرفته به تعداد ایستگاه‌های انتقال برق لرستان پس از انقلاب، پنج مورد اضافه شد.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان با بیان اینکه در حال حاضر هفت ایستگاه انتقال برق در لرستان وجود دارد، تصریح کرد: با اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب شاهد رشد 150 درصدی در تعداد ایستگاه‌های انتقال برق استان هستیم.

     ظرفیت ایستگاه‌های انتقال برق به دو هزار و 945 مگاولت آمپر رسیده‌است

خودنیا به میزان ظرفیت ایستگاه‌های انتقال برق در لرستان اشاره کرد و افزود: ظرفیت ایستگاه‌های انتقال برق استان قبل از انقلاب 160 مگاولت آمپر بوده که بعد از پیروزی انقلاب این عدد به دو هزار و 785 مگاولت آمپر رسیده‎است.

وی تبیین کرد: در حال حاضر ظرفیت ایستگاه‌های انتقال برق استان دو هزار و 945 مگاولت آمپر است و با مجموعه اقدامات صورت گرفته بعد از پیروزی انقلاب در این زمینه شاهد افزایش یک هزار و 641 درصدی در استان بوده‌ایم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان در بخش دیگری از سخنان خود با اشاره به اینکه تعداد ایستگاه‌های فوق توزیع برق در لرستان قبل از پیروزی انقلاب هفت مورد بوده‎است، گفت: پس از پیروزی انقلاب این عدد به 38 مورد افزایش یافت که در این زمینه شاهد افزایش 443 درصدی هستیم.

خودنیا، تصریح کرد: در حال حاضر 45 ایستگاه فوق توزیع برق در لرستان فعالیت دارند.

     رشد 928 درصدی ظرفیت ایستگاه‌های فوق توزیع برق

وی همچنین میزان ظرفیت ایستگاه‌های فوق توزیع برق استان را قبل از پیروزی انقلاب 170 مگاولت آمپر عنوان کرد و ادامه داد: پس از انقلاب این عدد به یک هزار و 747 مگاولت آمپر رسیده‌است و در این زمینه نیز شاهد رشد 928 درصدی در استان هستیم.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، درمجموع ظرفیت ایستگاه‌های فوق توزیع برق استان را یک هزار و 917 مگاولت آمپر عنوان کرد.

خودنیا در ادامه سخنان خود با اشاره به طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق استان، بیان کرد: این عدد قبل از پیروزی انقلاب 487 کیلومتر بوده‎است.

وی تأکید کرد: بعد از پیروزی انقلاب اسلامی به میزان طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان، 9 هزار و 643 کیلومتر اضافه شد.

     10 هزار و 130 کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق لرستان

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، گفت: در زمینه طول خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش یک هزار و 880 درصدی بعد از پیروزی انقلاب بوده‌ایم و در حال حاضر 10 هزار و 130 کیلومتر خطوط فشار متوسط هوایی و زمینی برق در استان داریم.

خودنیا همچنین با اشاره به طول خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، بیان کرد: این عدد قبل از انقلاب 482 کیلومتر بوده که با مجموعه اقدامات صورت گرفته پس از انقلاب پنج هزار و 308 کیلومتر خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی احداث شد.

وی خاطرنشان کرد: در زمینه اجرای خطوط فشار ضعیف هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش یک هزار و یک درصدی بوده‌ایم و در حال حاضر این عدد در استان پنج هزار و 790 کیلومتر است.

     رشد 3900 درصدی پست‌های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان

مدیرعامل شرکت برق لرستان با اشاره به تعداد پست‌های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق لرستان قبل از پیروزی انقلاب، افزود: این عدد 391 دستگاه بوده که پس از انقلاب نیز 15 هزار و 757 دستگاه پست به این تعداد اضافه شده‎است.

خودنیا، ابراز کرد: در زمینه ایجاد پست‌های 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق در استان شاهد افزایش سه هزار و 930 درصدی بوده‌ایم و در حال حاضر 16 هزار و 148 پست 20 کیلوولت هوایی و زمینی برق در لرستان وجود دارد.

     افزایش یک هزار و 345 درصدی در حوزه احداث چراغ‌های برق معابر لرستان

وی در بخش دیگری از سخنان خود تعداد چراغ‌های برق معابر در استان را قبل از پیروزی انقلاب 12 هزار و 365 دستگاه اعلام کرد و گفت: بعد از پیروزی انقلاب 178 هزار و 721 چراغ‌برق نیز نصب شده و در این زمینه شاهد افزایش یک هزار و 345 درصدی در استان هستیم چنانکه هم‌اکنون 191 هزار و 86 دستگاه چراغ‌برق معابر در استان وجود دارد.

مدیرعامل شرکت برق لرستان همچنین تعداد مشترکان برق در استان قبل از پیروزی انقلاب را 52 هزار و 779 مورد عنوان و تصریح کرد: به این عدد بعد از پیروزی انقلاب اسلامی 578 هزار و 326 مشترک اضافه شده‎است.

خودنیا اذعان کرد: در زمینه تعداد مشترکان برق در استان بعد از پیروزی انقلاب شاهد افزایش 996 درصدی بوده‌ایم و در حال حاضر 631 هزار و 105 مشترک برق در لرستان وجود دارد.

     37 روستای دارای برق قبل از انقلاب به 2715 روستا پس از انقلاب رسید

وی همچنین با اشاره به روستاهای برق‌رسانی شده قبل از پیروزی انقلاب در لرستان، گفت: این عدد 37 مورد بوده که بعد از پیروزی انقلاب به دو هزار و 678 مورد اضافه شده‎است.

مدیرعامل شرکت توزیع برق لرستان، ادامه داد: در زمینه برق‌رسانی به روستاهای لرستان بعد از پیروزی انقلاب اسلامی هفت هزار و 138 درصد رشد داشته‌ایم و در حال حاضر دو هزار و 715 روستای لرستان از نعمت برق بهره‌مند هستند.

خودنیا عنوان کرد: همچنین اوج مصرف هم‌زمان برق قبل از پیروزی انقلاب در استان 30 مگاوات بوده که این عدد بعد از پیروزی انقلاب به 620 مگاوات رسیده‎است و در این زمینه نیز یک هزار و 867 درصد رشد داشته‌ایم.

به گزارش خبرگزاری مهر؛ امروز باید با توانی مضاعف برای سربلندی ایران اسلامی در عرصه‌های مختلف تلاش کنیم تا دستیابی به افق‌های رشد و توسعه کشور توسط جوانان مؤمن و انقلابی یکی پس از دیگری ممکن شود.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی