کد خبر : 5756

تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری ایلام و دانشگاه جامع علمی کاربردی

تفاهم‌نامه همکاری پارک علم و فناوری ایلام و دانشگاه جامع علمی کاربردی

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام گفت: همکاری مراکز دانشگاهی با پارک علم و فناوری در راستای راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در شهرستان‌های استان ایلام است.

صبح روز گذشته کامران طاهرپور در جلسه امضای تفاهم‌نامه همکاری با دانشگاه علمی کاربردی استان اظهار کرد: همکاری مراکز دانشگاهی با پارک علم و فناوری در راستای راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در شهرستان‌های استان ایلام و ایجاد ارتباط علمی و فناوری برای ارتقای سطح مبادلات علمی و پژوهشی و فناوری به‌ویژه در زمینه راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در شهرستان، بسیار اثرگذار خواهد بود.

وی افزود: مفاد این تفاهم‌نامه همکاری متناسب با توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود بین پارک علم و فناوری ایلام و دانشگاه جامع علمی و کاربردی واحد ایلام تنظیم شده است.

رئیس پارک علم و فناوری استان ایلام تصریح کرد: راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری در شهرستان‌های مستعد استان ایلام با همکاری دانشگاه جامع علمی کاربردی به‌منظور حمایت از صاحبان ایده، شرکت‌های فناور و مؤسسات نوپا در کلیه حوزه‌های فناوری انجام می‌شود.

وی اضافه کرد: در قالب کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری، بسترسازی لازم برای فعالیت‌های کارآفرینانه دانش‌محور متناسب با توانمندی‌ها و فرصت‌های موجود امکان‌پذیر است.

طاهرپور خاطرنشان کرد: آماده شدن زیرساخت‌های لازم برای ارتقای کانون‌های شکوفایی، خلاقیت و نوآوری به مراکز رشد شهرستانی، زمینه‌سازی برای ارتقای کمی و کیفی تولیدات و فناوری‌های نوین، افزایش توان رقابتی در بازار فروش و بسترسازی لازم برای فعالیت‌های نوآوری متناسب با پتانسیل‌های موجود در شهرستان‌ها، از دیگر محاسن راه‌اندازی کانون‌های شکوفایی خلاقیت و نوآوری است.

این مقام مسئول اظهار کرد: با امضای این تفاهم‌نامه استفاده از امکانات و تجهیزات آزمایشگاهی و کارگاهی موجود از سوی طرفین، همکاری در برگزاری دوره‌های آموزشی، سمینارها و همایش‌های علمی و کارگاه‌های آموزشی مشترک، همکاری در جهت آماده‌سازی دانشجویان برای ورود به مرحله ایجاد کسب و کار دانش‌بنیان، همکاری در برگزاری دوره‌های کارآفرینی، تجاری‌سازی، بازاریابی و استارت‌آپ‌های تخصصی در استان ممکن می‌شود.

وی در پایان خاطرنشان کرد: به‌منظور پیشبرد اهداف تفاهم‌نامه و اجرای تعهدات طرفین، کمیته راهبردی متشکل از نمایندگان تام‌الاختیار تشکیل و این کمیته مسئول پیشبرد برنامه‌ها و نظارت بر حسن انجام کار خواهد بود.

گفتنی است، این تفاهم‌نامه به مدت سه سال اعتبار داشته و با توافق طرفین قابل تمدید است.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی