کد خبر : 5765

کرمانشاه صاحب اداره کل راه‎آهن می‌شود

کرمانشاه صاحب اداره کل راه‎آهن می‌شود

سپهرغرب، گروه خبر: وزیر راه و شهرسازی گفت: ایجاد اداره کل راه‎آهن کرمانشاه به قوت خود باقی است و به‎زودی ابلاغ می‌شود و جای نگرانی در این زمینه وجود ندارد.

محمد اسلامی در مراسم کلنگ‎زنی آزاد راه بیستون- حمیل- کرمانشاه با بیان اینکه پروژه‌های زیرساختی موجب شتاب‎بخشی به توسعه و امیدآفرینی در جامعه خواهند شد، اظهار کرد: در شرایط فعلی کشور نیاز است حضور بخش خصوصی در پروژه‌های زیرساختی را تسهیل کنیم.

وی با اشاره به آزادراه بیستون- حمیل- کرمانشاه که کلنگ زنی شد، تصریح کرد: این پروژه به طول 141 کیلومتر با یک هزار و 500 میلیارد تومان سرمایه‎گذاری با مشارکت بخش خصوصی ساخته می‌شود که کمک می‌کنیم با سرعت مناسبی اجرا شود.

اسلامی افزود: این آزادراه قطعه مهمی از پروژه حرم به حرم است که بین سه کشور ایران، عراق و سوریه اجرا می‌شود و کمک می‌کنیم که زودتر به سرانجام برسد.

وی به راه‎آهن در دست ساخت کرمانشاه- خسروی نیز اشاره و عنوان کرد: بانک‌ها موافقت کرده‎اند در صورت حضور بخش خصوصی در این پروژه، یک هزار میلیارد تومان تسهیلات پرداخت کنند که باید از این فرصت برای تسریع در اجرای پروژه بهره بگیریم.

اسلامی همچنین در خصوص ایجاد اداره کل راه‎آهن در استان کرمانشاه، گفت: این موضوع به قوت خود باقی است و به‎زودی ابلاغ می‌شود و جای نگرانی ندارد.

وزیر راه و شهرسازی در خصوص نوسازی بافت‌های فرسوده کرمانشاه نیز خاطرنشان کرد: قسط نخست منابع مالی بازآفرینی بافت فرسوده کشور تخصیص یافته و با توجه به وضعیت بافت‌های فرسوده استان کرمانشاه، این استان را ویژه خواهیم دید.


لینک خبر:

اشتراک گذاری
نظــر شـــما
نـــام پســت الکترونیــکی

کد امنیتی