شناسه خبر:65836
1401/11/18 09:58:43

سپهرغرب، گروه خبر: نمایشگاه کتاب و عکس با چهار هزار و 700 جلد کتاب در اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی شهرستان تویسرکان افتتاح شد.

نمایشگاه کتاب و عکس 16 بهمن‌ماه هم‌زمان با پنجمین روز از دهه فجر با حضور فرماندار، مسئولان ادارات و هنرمندان تویسرکان در سالن اداره فرهنگ و ارشاد اسلامی این شهرستان افتتاح شد.
این نمایشگاه با 654 عنوان کتاب و چهار هزار و 700 جلد کتاب به‌ مدت 10 روز در دو نوبت صبح و عصر پذیرای علاقه‌مندان خواهد بود.
فرماندار تویسرکان در جمع اصحاب فرهنگ و هنر شهرستان با بیان اینکه نونهالان و نوجوانان سرمایه‌های اصلی جامعه هستند، گفت: ایران همیشه در عرصه هنر پیشتاز بوده و وجود سنگ‌نوشته‌ها و نقاشی در دیواره غارها و غیره، نشان از توجه به اهمیت این مقوله دارد.
حسین افشاری با بیان اینکه ثبت اطلاعات در دیواره‌های غارها به‌صورت تصاویر نشان از آن دارد که ایرانیان واقعیت‌های پیرامونی خود را ثبت می‌کردند، افزود: ما همیشه در هنر شعر و موسیقی سرآمد بودیم و آثار مولوی، سعدی و حافظ در دنیا بی‌نظیر هستند.
افشاری با بیان اینکه برای استفاده از مفاهیم و حقایق همیشه از آیات و روایات نیز در اشعار استفاده شده است، گفت: در حوزه نقاشی نیز همیشه پیشرو بودیم و بزرگانی چون کمال‌الملک را در ایران داریم.
وی با بیان اینکه متأسفانه در حوزه فیلم و عکاسی در دوره‌ای عقب افتادیم، اظهار کرد: به گفته شهید مطهری کسی که می‌خواهد کار فرهنگی فاخر کند، باید به سینما بیاید و اکنون اقتضا می‌کند عقاید والا و شایسته در قالب هنر نمایش داده شود.
فرماندار تویسرکان بیان کرد: باید سوابق فرهنگی، اجتماعی، گردشگری و دیدنی‌های تویسرکان در قالب‌های مختلف ثبت شود. شهرستان در معنا و حقیقت بسیار پیشتاز است و باید در بیان و معرفیش بیشتر کار شود؛ اکنون هنرهای عکاسی، فیلم و پویانمایی بیشتر باید مورد توجه قرار گیرد، باید بتوانیم فرهنگ غنی ایرانی و اسلامی را حفظ کنیم و به دنیا تسریع دهیم.
در ادامه برنامه‌های پنجمین روز از دهه فجر در تویسرکان، یک دستگاه لودر جهت تسریع در خدمت‌رسانی به مردم که با تلاش فرماندار توسط استاندار به شهرداری تویسرکان اهدا شد، به بهره‌برداری رسید.
از آغاز ایام‌الله دهه فجر تا روز دوشنبه عطرافشانی گلزار شهدا، دیدار با امام‌جمعه، نواختن زنگ انقلاب در مدارس، افتتاح 10 پروژه مخابراتی با اعتبار هفت هزار و 10 میلیون ریال به‌صورت هم‌زمان و افتتاح پروژه تعریض پُل گزندر و روکش آسفالت تویسرکان- خیرآباد نیز در تویسرکان انجام شده است.

شناسه خبر 65836