شناسه خبر:69697
1402/3/9 12:33:59

وزیر کار گفت: درصددیم میزان یارانه‌ی یارانه‌ بگیران را در سه دهک اول به شرط خرید 70 درصد کالا در طرح کالابرگ‌ الکترونیکی، 20 درصد افزایش دهیم.

سید صولت مرتضوی در هفتمین همایش ملی کار با بیان اینکه در حوزه کالابرگ اقدامات جدیدی را در دستور کار داریم، اظهار داشت: در گام نخست بنا بر این است که میزان یارانه یارانه‌بگیران را در سه دهک اول 20 درصد افزایش دهیم.

وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی افزود: البته این اقدام با خرید 70 درصد کالا امکان پذیر است. کالاها هم از 9 تا 11 قلم تعریف شده است که امیدواریم که این اقدام بتواند قدری به حداقل بگیران جامعه کارگری کمک کند.

مرتضوی تصریح کرد: سامانه ملی اعتبار در وزارت کار تعریف شده است تا اعتباری را برای کسانی که می‌خواهند از یارانه خود با افزایش 20 درصدی استفاده کنند، اختصاص دهیم و کالاهایی تعریف شده است که می‌توانند این کالاها را از فروشگاه‌های زنجیره‌ای و سایر فروشگاه‌هایی که به سامانه وصل شده‌اند که بالغ بر 50 هزار فروشگاه است، خرید کنند.

وی ادامه داد: در گام‌نخست به شکل تدریجی و دهک به دهک پیش می‌رویم و در ابتدا افراد تحت پوشش کمیته امداد حضرت امام خمینی (ره) و بهزیستی مشمول خواهیم کرد و در خرداد ماه سه دهک اول را اجرایی و عملیاتی می‌شود. در ماه‌های آینده نیز تصمیمات دیگری برای سایر دهک‌ها اتخاذ خواهد شد.

وزیر کار گفت: ما این طرح را سال قبل و در راستای اجرای قانون به صورت ملی و آزمایشی در سراسر کشور راه اندازی کردیم. طرح چون مشوق‌های لازم را نداشت با اقبال عمومی مواجه نشد اما امیدوارم که افزایش درصد یارانه‌ها سبب شود با اقبال جامعه هدف رو به رو شویم.


منبع: خبرگزاری مهر

شناسه خبر 69697