شناسه خبر:80918
1403/1/15 17:49:31
رئیس پلیس آگاهی استان همدان خبر داد:

کشف کلاهبرداری 250 میلیارد ریالی در همدان

رئیس پلیس آگاهی انتظامی استان همدان از کشف کلاهبرداری 250 میلیارد ریالی و دستگیری متهم خبر داد.

سرهنگ کارآگاه علی اسدبیگی از کشف کلاهبرداری 250 میلیارد ریالی و دستگیری متهم خبر داد و در تشریح این خبر اظهار کرد: در پی وصول یک فقره پرونده مبنی بر کلاهبرداری در غالب سرمایه‌گذاری توسط شخصی به هویت معلوم بررسی موضوع در دستور کار مأموران این یگان قرار گرفت.

وی افزود: در تحقیقات اولیه مشخص شد نامبرده از سال 1400 شروع به فعالیت کرده و با تبلیغ بر کسب سود فراوان در زمینه خرید‌وفروش لاستیک خودروی کامیون و اینکه هر شخص به اندازه آورده خود، سود دریافت می‌کند، موجب ترغیب افراد برای سرمایه‌گذاری شده بود.

اسدبیگی بیان کرد: با گذشت زمان و پرداخت چند مرحله سود جزئی توسط متهم به مالباختگان، دیگر خبری از پرداخت سود و یا بازپرداخت اصل پول نشده و پس از مدتی متهم متواری می‌شود.

این مقام مسئول در ادامه بیان کرد: کارآگاهان این پلیس با انجام اقدامات فنی و اطلاعاتی در کمترین زمان ممکن موفق به شناسایی محل سکونت متهم شدند که بلافاصله به آدرس مذکور مراجعه کردند که متهم در آدرس سکونت خود حضور نداشت و منزل مورد نظر را تخلیه کرده بود.

وی گفت: در ادامه تحقیقات مأموران و شناسایی 10 نفر از مالباختگان مشخص شد متهم در قِبال دریافت وجه به مالباختگان به‌عنوان ضمانت چک خود را ارائه کرده است تا اعتماد آنان را جلب کند که با جمع‌آوری پول‌های دریافتی و مراجعه مکرر شکات به متهم، نامبرده تصمیم به فرار می‌گیرد.

اسدبیگی گفت: با بهره گرفتن از تمامی ظرفیت‌های درون و برون سازمانی محل اختفای متهم در تهران شناسایی و پس از انجام هماهنگی قضائی در اقدامی غافلگیرانه دستگیر و به پلیس آگاهی همدان منتقل شد.

این مقام انتظامی با اشاره به تحقیقات به‌عمل‌آمده از متهم و اعترافات وی، ابراز کرد: متهم هدف خود را از کلاهبرداری کسب سرمایه برای رونق کسب‌وکار با وعده سود حاصله از خریدوفروش لاستیک از مالباختگان عنوان کرد و چون وجوه جمع‌آوری‌شده را در معامله‌ای از دست داده، برای اینکه بتواند وجوه جدیدی را جمع کند، با باقی‌مانده پول‌ها به افراد سود پرداخت می‌کرده و وقتی کل سرمایه خود را از دست می‌دهد، از همدان متواری و به استان دیگری نقل مکان کند که با تیزبینی مأموران دستگیر می‌شود.


منبع: خبرگزاری مهر

شناسه خبر 80918