شناسه خبر:66719
1401/12/11 11:09:53

سپهرغرب، گروه خبر: معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان گفت: دانشگاه آزاد اسلامی همدان تنها مرکز دانشگاهی در سطح استان است که رشته کاردانی امور دهیاری و شوراها در آن ایجاد شده است.

به گزارش سپهرغرب و به نقل از روابط عمومی دانشگاه آزاد اسلامی همدان، غلامرضا خاکساری افزود: دانشگاه آزاد اسلامی همدان تنها مرکز دانشگاهی در سطح استان است که رشته کاردانی امور دهیاری و شوراها در آن ایجاد شده است.
وی افزایش سطح آگاهی دهیاران و شوراها را از اهداف ایجاد این رشته تحصیلی عنوان کرد و گفت: دهیاران می‌توانند با ثبت‌نام در این رشته به‌صورت تخصصی مهارت‌های لازم را برای ارائه خدمات بهتر فرا بگیرند.
معاون آموزشی دانشگاه آزاد اسلامی همدان تصریح کرد: امروزه مدیریت روستایی ابزار بسیار مهمی در توسعه روستا است؛ قطعاً بدون به‌کارگیری مدیریت روستایی در جریان توسعه روستا، پیشبرد این امر با مشکلات بسیاری روبه‌رو می‌شود.
خاکساری اظهار کرد: نهاد دهیاری مهم‌ترین و جدیدترین نهادی است که در عرصه مدیریت روستایی ایران شکل‌ گرفته است و به‌لحاظ جایگاه هم‌تراز با نهاد شهرداری در شهرها است و با توجه به نقش تأثیرگذار آموزش منابع انسانی در حرکت به سمت توسعه، ایجاد رشته دهیاری و امور شوراها در حوزه مدیریت روستایی می‌تواند تأثیر بسزایی در آموزش دهیاران و افزایش کارآیی، توانمندی و کسب مهارت‌های تخصصی داشته باشد.

شناسه خبر 66719