شناسه خبر:66895
1401/12/15 09:38:49

سپهرغرب، گروه خبر: سرپرست شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام با بیان اینکه تاکنون عملیات اجرایی 175 کیلومتر فیبر نوری در مناطق روستایی استان انجام شده است، گفت: 100 کیلومتر از این میزان اجرای عملیات فیبر نوری در دولت سیزدهم تکمیل شده است.

علی کریمی روز یکشنبه اظهار کرد: استان مرزی ایلام از نخستین استان‌های کشور بود که نهضت جهادی توسعه فیبر نوری در آن رقم خورد و رایزنی‌های زیادی برای اجرایی شدن آن انجام گرفت.
وی از برنامه‌ریزی برای اجرای 685 کیلومتر عملیات فیبر نوری در سطح روستاهای استان خبر داد و یادآور شد: اعتباری معادل 200 میلیارد تومان برای اجرای این پروژه هزینه خواهد شد.
سرپرست شرکت ارتباطات و فناوری اطلاعات ایلام در خصوص اجرای پروژه فیبر نوری در سطح شهرستان‌های استان هم توضیح داد: ایلام تنها استانی است که زیرساخت اجرای پروژه فیبر نوری در همه شهرهای آن اجرایی شده است.
کریمی با بیان اینکه برای تمامی شهرها قابلیت اشتراک‌پذیری فیبر نوری در استان وجود دارد، بیان کرد: برای تمامی شهرهای استان زیرساخت آماده فیبر نوری با قابلیت 100 هزار پورت پیش‌بینی شده است.
وی در خصوص شبکه اینترنت و تلفن همراه افزود: 44 روستای این استان از ابتدای دولت سیزدهم تاکنون به شبکه تلفن و اینترنت همراه پایدار و باکیفیت متصل شده‌ است.

شناسه خبر 66895