شناسه خبر:67279
1401/12/24 15:37:57

سپهرغرب، گروه خبر: مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان گفت: تمرکز زدایی در حوزه فرهنگ و هنر و نگاه عدالت محورانه به تمامی مناطق از اولویت‌ها و رویکردهای مهم این نهاد است.

مسعود ویژه روز سه‌شنبه در آیین اختتامیه بیست و هفتمین جشنواره ادبی استان همدان به میزبانی شهرستان بهار، با بیان اینکه عدالت فرهنگی و توجه به فرهنگ و هنر در همه اقوام و شهرها در راستای سیاست و برنامه‌های دولت مردمی سیزدهم است اظهار داشت: فرهنگ، ادبیات و هویت‌های فرهنگی بومی به عنوان یک رویکرد جدی در برنامه‌های هنری مدنظر قرار گیرد.
وی تصریح کرد: اهمیت توجه به ادبیات فارسی در سال‌های اخیر بیش از گذشته احساس می‌شود تا جایی که یک متن ادبی، داستان کوتاه و یا یک بیت شعر می‌تواند به عنوان رسانه، تاثیر بسزایی در جامعه داشته باشد.
مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان همدان با تاکید بر ظرفیت‌های قابل توجه شهرستان‌های استان گفت: مفاخر و بزرگان زیادی از این خطه برخاسته اند و شهرستان بهار هم به عنوان دیاری عالم پرور همواره در این حوزه سرآمد بوده است.
روح‌اله نباتی، فرماندار شهرستان بهار همچنین در این آیین با بیان اینکه امسال برنامه‌های متعددی در حوزه فرهنگی و هنری در شهرستان بهار برگزار شد گفت: حمایت از فعالیت هنرمندان و برگزاری برنامه‌های فرهنگی و هنری در شهرستان بهار در دستور کار قرار دارد.
در پایان این آیین برگزیدگان بیست و هفتمین جشنواره ادبی استان همدان معرفی و تجلیل شدند.

شناسه خبر 67279