شناسه خبر:69482
1402/3/4 09:05:20

سپهرغرب، گروه خبر: یک شرکت چینی در ایلام در حوزه تولید آلیاژ و سیلیکون منگنز 4.5 میلیون دلار سرمایه‌گذاری می‌کند.

حسن بهرام‌نیا در نشست با مدیران یک شرکت سرمایه‌گذاری از کشور چین که در حوزه تولید آلیاژ و سیلیکون منگنز فعالیت می‌کنند، اظهار کرد: استان ایلام غنی از تنوع‌های سرمایه‌گذاری است و ظرفیت‌های خدادادی در این استان ازجمله نفت و گاز و پتروشیمی موجب شده که سرمایه‌گذاران در این استان حضور یابند.
وی گفت: مسئولان استان نهایت تلاش خود را برای سرمایه‌گذاری در این استان به کار گیرند که در این صورت شاهد رونق اشتغال در استان خواهیم بود.
استاندار ایلام تصریح کرد: باید در همه حوزه‌ها تسهیلگری شود که هرچه سریعتر صنایع در استان ایجاد و زمینه‌ای برای سرمایه‌گذاران بعدی شود که بدانند که استان ایلام غنی از تنوع‌های سرمایه‌گذاری است.
بهرام‌نیا ادامه داد: صنعتگران و کسانی که قصد سرمایه‌گذاری در استان ایلام را دارند این موقعیت و شرایط مناسب را پیدا کردند و قطعاً شاهد سرمایه‌گذاری آن‌ها در استان ایلام هستیم، به طوری که سرمایه‌گذاران خارجی به‌ویژه چینی در این حوزه ورود کردند و در آینده نزدیک پس از مدیران شرکت چینی که اخیر به آنان به تفاهیم رسیدیم که کارخانه تولید کربن دی‌سولفید با سرمایه‌گذاری 50 میلیون دلاری در این استان ایجاد کنند امروز نیز با مدیران دیگر شرکت چینی برای ایجاد کارخانه تولید آلیاژ به تفاهم رسیدیم.
برای فعالیت این شرکت چینی تاکنون ثبت شرکت فولاد آلیاژ منگنز دهلران، صدور جواز تاسیس برای شرکت، اخذ موافقت شرکت شهرک‌های صنعتی برای واگذاری زمین و تأسیس زیرساخت‌ها انجام شده و با دستور دکتر بهرام‌نیا استاندار ایلام به مدیر عامل شرکت توزیع برق استان، مشکل تأمین برق نیز برطرف خواهد شد و این شرکت فعال در حوزه تولید آلیاژ با حجم سرمایه گذاری 4.5 میلیون دلاری فعالیت خود را آغاز می‌کند و در فاز اول برای 80 تا 100 نفر اشتغال‌زایی خواهد داشت.
گفتنی است پیش از این مدیران شرکت چینی که در زمینه‌ تولید کربن دی‌سولفید فعالیت می‌کنند در دیدار با استاندار ایلام برای سرمایه‌گذاری در استان به تفاهم رسیده و در آینده نزدیک فعالیت خود را در حوزه تولید آغاز می‌کنند.

شناسه خبر 69482