شناسه خبر:79405
1402/11/24 11:23:23

سپهرغرب، گروه خبر: شهردار سنندج از تدوین بسته‌های سرمایه‌گذاری برابر با 6000 میلیارد تومان خبر داد.

سید انور رشیدی امروز (23 بهمن‌ماه) اظهار کرد: پرداخت به‌موقع حقوق کارکنان و کارگران شهرداری، یکی از اولویت‌ها و دغدغه‌های تمام مدیران شهرداری است.

وی با بیان اینکه در زمان شروع به کار این دوره شهرداری و شورای سنندج چند ماه حقوق کارکنان عقب افتاده بود و با حجم بالای مطالبات پیمانکاران مواجه بودیم، ادامه داد: با برنامه‌ریزی‌های خوبی که انجام شد به‌روزرسانی پرداخت حقوق پرسنل به‌عنوان یکی از مهم‌ترین مشکلاتی که همواره مدیریت شهرداری سنندج را در گذشته به‌شدت درگیر خود گرفته بود، انجام شد.

شهردار سنندج بیان کرد: اکنون حقوق و مزایای نیروهای حجمی، شرکتی، قراردادی و رسمی به‌جز دی‌ماه که انسداد حسابی در یکی از پرونده‌های حقوقی شهرداری پیش آمده بود، پرداخت شده است و حقوق دی ماه نیز به‌زودی پرداخت می‌شود. در مجموع تمام حقوق، عیدی و پاداش کارکنان و کارگران شهرداری تا پایان اسفند ماه پرداخت خواهد شد.

رشیدی گفت: در کنار به‌روزرسانی حقوق پرسنل، اعمال افزایش 57 درصدی حقوق کارگری که در دو مرحله وزارت کار اعلام کرد، از دیگر اقداماتی بود که در شهرداری سنندج انجام شد، زمینه رضایتمندی را بین کارکنان کارگری این نهاد ایجاد کرده است.

وی با بیان اینکه کارت رفاهی خاص پرسنل طراحی و رونمایی شد و چند ماه یک بار شارژ می‌شود، گفت: این اقدامات می‌تواند تأثیر مثبتی در خدمات‌رسانی هرچه بیشتر مجموعه شهرداری به شهر و شهروندان داشته باشد.

شهردار سنندج همچنین اظهار کرد: با وجود تمام محدودیت‌های مالی شهرداری سنندج، امسال با ریل‌گذاری و نگاه تخصصی و دید توسعه‌محوری همه نقاط شهر تعیین و سعی شد زمینه برای تحقق عدالت اجتماعی در خدمات‌رسانی به مردم در مناطق و نواحی مختلف به‌ویژه حاشیه شهر فراهم شود. در همین راستا، با اتمام پروژه‌های نیمه‌تمام در سال گذشته، پروژه‌های جدید براساس نیاز شهر در بخش‌های مختلف، عمرانی با محوریت رفع مشکلات ترافیکی، سرمایه‌گذاری، ورزشی، فضای سبز، مناسب‌سازی، تحقق شهرداری الکترونیک و... کلید خورد و با پیشرفت خوبی جلو رفت.

رشیدی با اشاره به اینکه اجرای نهضت آسفالت در کنار اجرا و کلید خوردن پروژه‌های عمرانی، با محوریت رفع ترافیک از اتفاق‌ها خوبی بود که زمینه رضایتمندی مردم را فراهم کرد، افزود: انجام بیش از یک میلیون مترمربع آسفالت و بهسازی با صرف 130 هزار تن آسفالت، ویترین خوبی از خدمات دولت را به مردم به‌نمایش گذاشته است که این روند سال آینده نیز ادامه خواهد داشت.

شناسه خبر 79405