شناسه خبر:80824
1403/1/15 11:35:06

سپهرغرب، گروه خبر: فرمانده سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با تأکید بر اینکه مردم در روز قدس پاسخ حمله رژیم صهیونیستی را خواهند داد، گفت: تمام مردم آزاده جهان و ملت ایران در روز قدس پاسخ رژیم جنایتکار صهیونیستی را خواهند داد.

سردار مظاهر مجیدی در گفت‌وگو با ایسنا، در پی حمله تروریستی روز گذشته رژیم غاصب اسرائیل به کنسولگری ایران در دمشق و شهادت جمعی از مستشاران ایرانی، اظهار کرد: این نخستین‌بار نیست که رژیم غاصب صهیونیستی از این حملات انجام داده به طوریکه تمام قوانین بین‌المللی که در کشورها جاری است، توسط این رژیم نادیده گرفته می‌شود.

وی ضمن محکومیت این حرکت رژیم غاصب و جنایتکار تصریح کرد: تمام اتفاقاتی که در فلسطین و غزه دیده می‌شود از جمله حمله به خبرنگاران، مدارس و بیمارستان‌ها نقض قوانین بین‌المللی بوده که متأسفانه از سوی آمریکا نیز پشتیبانی می‌شود.

مجیدی با تأکید بر اینکه امیدواریم مردم آزاده جهان پاسخ این جنایت‌های رژیم صهیونیستی را بدهند، خاطرنشان کرد: با این رفتارها مردم یک شناخت و آگاهی نسبت به رژیم صهیونیستی پیدا می‌کنند و مردم جهان هم این شناخت را پیدا کرده و به این رسیده‌اند که این رژیم چگونه کار می‌کند.

وی مطرح کرد: براساس مقررات جهانی سفارتخانه‌ها و کنسولگری‌ها مانند خاک سرزمین آن کشور بوده و کسی حق ندارد به آنها دست‌درازی کند در حالیکه رژیم منحوس صهیونیستی مقررات را نقض کرده و با حمله به کنسولگری ایران، جمعی از عزیزانی که کار مستشاری انجام می‌دادند را به شهادت رساند.

فرمانده سپاه انصارالحسین (ع) استان همدان درباره پاسخ ایران به این حمله تروریستی اظهار کرد: نظام جمهوری اسلامی ایران با برآوردی که از وضعیت حادثه خواهد کرد، پاسخی به‌موقع به رژیم غاصب صهیونیستی خواهد داد.

وی با تأکید بر اینکه باید افکار عمومی را علیه این رژیم غاصب و جنایتکار سازماندهی کرد، گفت: حضرت علی(ع) در نهج‌البلاغه فرمودند که ظلم پایدار نیست و این رژیم جنایتکار هم با کشتار مردم و کودکان بی‌گناه به طور قطع زمینه فروپاشی خود را فراهم می‌کند.

گفتنی است؛ مردم همدان در پی محکومیت جنایت رژیم صهیونیستی در حمله به کنسولگری جمهوری اسلامی ایران در دمشق، چهارشنبه 15 فروردین‌ تجمع اعتراض‌آمیز خواهند داشت.

این تجمع از سوی ستاد مردمی ملت امام حسین(ع) (ماح) ساعت 16:30 در محل میدان امام خمینی(ره) و در مقابل خیابان شریعتی برای محکومیت این حمله ددمنشانه و به شهادت رساندن فرماندهان سپاه قدس، سپاه پاسداران و جبهه مقاومت در سوریه برگزار می‌شود.

عصر روز گذشته 13 فروردین رژیم منحوس صهیونیستی با شلیک موشک، کنسولگری ایران در دمشق را مورد هدف قرار داد، در این حمله سرداران محمدهادی حاج‌رحیمی و محمدرضا زاهدی از مستشاران ارشد نظامی ایران، حسین امان‌اللهی، سیدمهدی جلالتی، محسن صداقت، علی آقابابایی و سیدعلی صالحی‌روزبهانی به شهادت رسیدند.

شناسه خبر 80824