شناسه خبر:80917
1403/1/15 17:45:21

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان گفت: بالای 60 درصد اعتبارات عمرانی استان در سال 1402 به‌صورت نقدی تخصیص پیدا کرده است.

تورج الوانیان با اشاره به آخرین وضعیت اعتبارات عمرانی و هزینه‌ای، بیان کرد: در آخرین روز اسفندماه در استان همدان تخصیص اعتبار عمرانی بالای 60 درصد و اعتبارات هزینه‌ای بالای 110 درصد را شاهد بودیم که عمده این تخصیص‌ها به‌صورت نقدی است.

وی افزود: جهاد‌ کشاورزی، راه‌و‌شهرسازی، نوسازی مدارس و شرکت آب‌و‌فاضلاب بیشترین میزان اعتبارات را از این تخصیص اعتبارات دریافت کرده‌اند.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان عنوان کرد: درمجموع اعتبارات عمرانی که در وظایف شورای برنامه‌ریزی و توسعه استان تقسیم و توزیع شده، یک‌هزار و 688 میلیارد تومان در ابتدای سال گذشته درنظر گرفته شده بود که در انتهای سال به یک‌هزار و 880 میلیارد تومان افزایش پیدا کرد و 60 درصد آن تخصیص یافته است.

الوانیان درباره اعتبارات هزینه‌ای استان نیز بیان کرد: این میزان حدود یک‌هزار و 122 میلیارد تومان درنظر گرفته شد که با افزایش 10 درصدی در پایان سال 110 درصد آن محقق شد و تخصیص پیدا کرد.

وی بیان کرد: اعتبارات عمرانی و خزیده‌ای استان به‌صورت تخصیصی بود که بیشتر به پروژه‌های ملی اختصاص یافت و عمده طرح‌های جزء مصوبات سفر رئیس‌جمهور به استان تعلق گرفته است.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان همدان با بیان اینکه دولت می‌کوشد تا به‌جای افزایش اسمی اعتبارات میزان تخصیص و پرداخت‌ها را افزایش دهد، عنوان کرد: دولت سیزدهم در بودجه سال جدید به دنبال این است که سهم اعتبارات عمرانی را به ریال افزایش ندهد، بلکه روی تخصیص تمرکز داشته باشد، چراکه از سال‌های قبل طرح‌های نیمه‌تمام زیادی وجود داشته و اولویت تکمیل طرح‌های نیمه‌تمام است.


منبع: خبرگزاری تسنیم

شناسه خبر 80917