شناسه خبر:69956
1402/3/18 09:54:55

سپهرغرب، گروه خبر: معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: 10 ویژه برنامه به مناسبت هفته صنایع دستی (20 تا 27 خردادماه) در این استان برگزار می‌شود.

«قاسم کاظمی» روز چهارشنبه افزود: افتتاح نخستین هنرستان صنایع دستی در بخش دولتی، تجلیل از هنرمندان دریافت کننده نشان ملی، شرکت 2 اثر فاخر صنایع دستی استان در نمایشگاه کاخ نیاوران، برپایی نمایشگاه دائمی صنایع دستی به مدت پنج سال در جوار بیت امام راحل در خمین بخشی از برنامه‌های تدارک شده برای هفته صنایع دستی است.
وی بیان کرد: افتتاح بازارچه صنایع دستی خنداب، آغاز عملیات اجرای بازارچه صنایع دستی تفرش، نمایشگاه دائمی صنایع دستی در ارگ میشیجان خمین، افتتاح کارگاه پخت میناکاری در خمین، تجلیل از هنرمندان پیشکسوت صنایع دستی استان، شرکت هنرمندان صنایع دستی استان در نمایشگاه صنایع دستی سراسری در اصفهان از دیگر برنامه‌های هفته صنایع دستی در استان است.
معاون صنایع دستی اداره کل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان مرکزی گفت: عقد تفاهم‌نامه با اداره کل آموزش و پرورش استان برای افتتاح نخستین هنرستان صنایع دستی در بخش خصوصی در سطح کشور در اراک و نیز انعقاد تفاهم نامه با موسسه تنظیم و نشرآثار حضرت امام برای جانمایی فضایی اختصاصی برای نمایشگاه «فرهنگ، هنر و صنایع دستی خمین» از مهمترین برنامه‌های هفته صنایع دستی در استان است.
کاظمی افزود: نمایشگاه آثار فاخر صنایع دستی از 22 هنرمند سراسر کشور در هفته صنایع دستی در کاخ نیاوران افتتاح می‌شود و 2 اثر از هنرمندان استان مرکزی در این نمایشگاه نیز برای بازدید علاقمندان عرضه شده است.

شناسه خبر 69956