شناسه خبر:67289
1401/12/24 15:49:01

سپهرغرب، گروه خبر: طرح نورزی پلیس راه و راهنمایی و رانندگی با همکاری راهداری، هلال احمر و اورژانس از امروز چهارشنبه 24 اسفند در استان کردستان آغاز شد.

فرمانده انتظامی کردستان در آیین رزمایش طرح نوروزی سال 1402 در سنندج اظهار کرد: این طرح به مدت دو هفته با حضور دو هزار نفر از کارکنان دستگاه‌های مسئول و تا روز 14 فروردین ادامه خواهد داشت.
سردار علی آزادی با بیان اینکه پلیس همراه دیگر دستگاه‌ها با تمام تجهیزات، محیطی امن را برای مسافران نوروزی فراهم می‌کند، افزود: پلیس با 750 دستگاه خودرو در استان به مردم خدمات می‌دهد و دو بالگرد نیز در اختیار هلال احمر و اورژانس قرار می‌گیرد.
وی ابراز امیدواری کرد خدمات بهتر و به‌موقع به مردم و با کمترین خسارت ارائه شود و اضافه کرد: یکی از مواردی که حائز اهمیت بوده رعایت قوانین و مقررات است.
  طرح تشدید مقابله با سرقت
فرمانده انتظامی کردستان از برگزاری طرح تشدید مقابله با سرقت و سارقان حرفه‌ای همزمان با طرح نوروزی خبر داد و گفت: این طرح از دو هفته قبل شروع شده و در ایام نوروز با شدت بیشتری اجرا خواهد شد.
سردار آزادی افزود: 60 دستگاه خودرو به ناوگان انتظامی استان برای بحث پیشگیری از وقوع جرم و برخورد با جرایم خشن الحاق می‌شود.
وی همچنین به طرح جمع‌آوری مواد محترقه و آتش‌زا اشاره کرد و افزود: پلیس از امروز و به ویژه عصر، حضور فعال‌تری خواهد داشت تا محیطی امن برای مردم فراهم کند و با شادی و آرامش به شادی بپردازند.
فرمانده انتظامی کردستان از مردم خواست سنت دیرینه چهارشنبه‌سوری را در محلات خود برگزار کنند و باعث ایجاد مزاحمت برای دیگران نشوند.
سردار آزادی ادامه داد: ممکن است افرادی آگاهانه یا از روی ناآگاهی، قصد اخلال در نظم عمومی داشته باشند که پلیس با آن به‌شدت برخورد خواهد کرد، چراکه آرامش مردم خط قرمز پلیس است.
وی یادآور شد: از ابتدای امسال تاکنون و به‌ویژه در یک ماه اخیر، چهار میلیون و 650 هزار عدد انواع مواد محترقه و آتش‌زا در مناطق مختلف استان کشف و ضبط شد.

شناسه خبر 67289