شناسه خبر:69468
1402/3/4 08:37:01

سپهرغرب، گروه خبر: رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان گفت: 78 میلیارد ریال اعتبار برای احداث و تکمیل راه‌های چهار روستایی شهرستان سروآباد اختصاص یافت‌.

ارسلان ازهاری، امروز، در بازدید از روستاهای جولانده، دیوزناو، دل و دله‌مرز از توابع شهرستان سروآباد اظهار کرد: اجرای طرح‌های اشتغال‌زایی و تولیدی در نقاط صفر مرزی با هدف کمک به ایجاد اشتغال پایدار و جلوگیری از مهاجرت روستاییان و در نتیجه افزایش تولیدات داخلی از اولویت‌های مهم نظام است.
وی افزود: اگر بتوانیم زمینه لازم جهت استفاده از ظرفیت‌های منطقه از استان را شناسایی و در راستای ایجاد اشتغال با تکیه بر استعدادهای هر منطقه گام برداریم می‌توانیم نسبت به دستیابی به اهداف تعیین‌شده با همکاری دستگاه‌های اجرایی امید داشته باشیم.
رئیس سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان، با اشاره به پروژه احداث و آسفالت راه روستایی دیوزناو، جولانده، دل و دله‌مرز گفت: پروژه احداث و آسفالت راه روستایی این روستاها با اعتباری بالغ بر 78 میلیارد ریال از محل اعتبارات استانی و محرومیت‌زدایی اختصاص یافته است که امیدواریم با تأمین اعتبار لازم به این پروژه‌ها حداکثر تا دو سال آینده به بهره‌برداری برسد.
ازهاری افزود: در راستای تکمیل و ایجاد زیرساخت‌های لازم برای استقرار حوضچه‌های پرورش ماهی سیروان با هدف کمک به توسعه گردشگری و تبدیل منطقه به قطب پرورش و تولید ماهی‌های سردآبی نیز اعتباری بالغ بر 700 میلیارد ریال از محل طرح مولدسازی و فروش اموال مازاد سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان تأمین شده است که سازمان جهاد کشاورزی استان کردستان پس از شناسایی متقاضیان و ثبت درخواست این افراد جهت دریافت تسهیلات بانکی با نرخ سود کم‌بهره اقدام نمایند.
وی از توجه ویژه دولت سیزدهم به مناطق محروم به‌عنوان بازوی اجرایی ارزشمند در راستای توسعه مناطق روستایی خبر داد و افزود: در سالی که از سوی مقام معظم رهبری به نام سال «مهار تورم، رشد تولید» نامگذاری شده است تمام دستگاه‌های اجرایی سطح استان ضمن برنامه‌ریزی لازم برای تحقق منویات معظم‌له در این خصوص که همانا ایجاد زیرساخت‌های لازم برای افزایش تولیدات داخلی و استفاده از پتانسیل‌های منطقه‌ای است گام بردارند و در این بین سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان کردستان نیز از هیچ تلاشی فروگذاری نخواهد کرد.
دیدار و گفت‌وگو با اهالی روستاهای دیوزناو و جولانده و پیگیری مطالبات و درخواست‌های مردم منطقه از دیگر برنامه‌های کاری ازهاری در سفر یک روزه به این منطقه بود.

شناسه خبر 69468